3600 ek gösterge için kritik gün… Bugün açıklanacak

Milyonlarca memur ve yüz binlerce memur emeklisinin gözü kulağı bugünkü Kabine toplantısında… Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge düzenlemesine ait açıklama yapacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 15 günlük ortadan sonra toplanıyor. Beştepe’deki toplantıda üç kıymetli mevzunun görüşülmesi bekleniyor.

Toplantının ana gündem unsuru 3600 ek gösterge… Dün AKP Kızılcahamam Kampı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, “Bilindiği üzere uzunca bir müddettir çalışan ve emekli memurlarımızla ilgili 3600 ek gösterge diye bilinen bir hazırlık yürütüyoruz. Nihayet bu çalışmayı tamamladık ve Meclisimizin takdirine sunma safhasına getirdik. Yarın Bakanlar Şurası toplantısının akabinde bu hazırlığı ayrıntılarıyla açıklayacağım” dedi.

KİRA ARTIŞI VE SURİYE’YE OPERASYON

Toplantıda fahiş kira artışları konusunun masaya yatırılması bekleniyor. Kiracı ve mal sahibini orta yolda buluşturacak sabit oran formülü üzerinde duruluyor. Kabine’nin kıymetli gündem hususları ortasında Suriye’ye yapılmasını planlanan operasyon da yer alıyor. Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın operasyona ait hazırlıkları Cumhurbaşkanı ve Kabine üyeleriyle paylaşacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.