AI, Web3 ve Metaverse Coin Analizi: Bu 13 Altcoin Fırladı!

ABD bankacılık krizi ve ardından gelen kurtarma planları ile ABD FED’in belirli bankacılık kurumlarına 300 milyar dolar borç vermesi, bu hafta BTC’yi yukarıya doğru itti. Bitcoin’in pozitif yönde hareket etmesi, diğer altcoin’leri de olumlu etkiledi. Bugün, özellikle yapay zeka (AI), Web3 ve metaverse alanında 13 altcoin yükseliş yaşadı. İşte günlük bazda en çok değer kazanan 13 AI, web3 ve metaverse coin.

5 AI coin, yükselişiyle dikkat çekti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere sohbet botu ChatGPT’nin popüler hale gelmesi ve birçok kişi tarafından kullanılması; üstelik büyük yatırımlar alması, yapay zeka alanının ivmesini körükledi. Özellikle 2023’ün başından bu yana birçok AI coin yükseldi. Bugün ise, en çok değer kazanan coin Aion (AION) oldu. AION, son 24 saatte yüzde 153 yükseldi. Son 7 günde ise yüzde 350’lik büyük bir sıçrama yaşamış gibi duruyor.

Diğer yandan DOC.COM (MTC) yüzde 23’lük yükselişiyle 0.007 dolardan el değiştiriyor ve günlük bazda en çok değer kazanan ikinci AI coin’i olarak karşımıza çıkıyor. Üçüncü sırada yüzde 11.6’lık artış ile B-cube.ai (BCUBE), dördüncü sırada yüzde 8.24’lük artış ile Step App (FITFI), beşinci sırada ise yüzde 6.3’lük bir artış ile Ojamu (OJA) yer alıyor.

Web3 alanında bu coin’ler öne çıktı

Diğer yandan, Web3 coin’lerine bakarsak, Lost Worlds (LOST) yüzde 98’lik yükselişiyle günlük bazda lider gibi duruyor.  Diğer yandan, API3 (API3), yüzde 26.5 oranındaki artışı ile LOST’un hemen ardından geliyor. Gather (GTH) yüzde 12.3, DogCoin (DOGS) ise yüzde 8.4’lük bir yükseliş ile gündeme geliyor.

Bu 4 metaverse coin, en çok yükselenlerden oldu

Son olarak, metaverse coin alanına bakarsak, öncelikle göze Vulcan Forged (PYR) çarpıyor. PYR, son 24 saatte yüzde 16.56 oranında değer kazanmış halde. Diğer yandan Yield Guild Games (YGG), yüzde 4.77’lik bir yükseliş sergiliyor. SENATE (SENATE) yüzde 3.65, inSure DeFi (SURE) ise yüzde 0.79’luk bir sıçrama yaşamış halde.

Sonuç olarak, günlük bazda en büyük yükselişlerden bazıları, özellikle yapay zeka alanında olmuş gibi duruyor. En az değer kazancı ise metaverse coin’lerde gibi duruyor. Zira AI coin’ler kategorisinde en çok yükseliş yaşayan coin yüzde 150’nin üzerinde yükselirken, metaverse alanında lider olan coin, yüzde 16 oranında değer kazandı. Web3’te ise özellikle LOST, yüzde 98’lik  artışı ile gündeme geldi. Yine de sonuç olarak, piyasa değeri ile en büyük kripto para olan Bitcoin’in yükselen ivmesi, bu coin’lere güç veriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*