Alparslan: Büyük Selçuklu 26. kısım fragmanı: Kekavmenos, Maria’nın hain olduğu gerçeğiyle yüzleşti!

Direktörlüğünü Sedat İnci’nin üstlendiği, başrollerinde Barış Arduç ile Fahriye Evcen’in yer aldığı TRT 1’in reyting rekortmeni Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi, milyonları ekran başına kilitlemeye devam ediyor.

Sultan Aparslan’ın Anadolu’yu fetih sürecini ekranlara taşıyan Akli Sinema imzalı Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi, aksiyon dolu kısımlarıyla pazartesi akşamlarına damga vuruyor.

Alparslan: Büyük Selçuklu’nun 23 Mayıs Pazartesi akşamı ekranlara gelecek olan 26. kısmından çarpıcı bir fragman yayınlandı.

Yayınlanan fragmanda; patlamada ağır yaralanan Yınal Bey’in, ”Vazifeyi yeğenim Alparslan’ın layıkıyla yerine getireceğine kuşkum yok.” kelamları dikkati çekti.

Vaspurakan Seferi için ordunun başına geçen Alparslan, Akça Hatun ile bir olup plan yaptı ve Türkmenlerin kaçmasını sağladı.

Kekavmanos’a Türkmenlerin kaçtığını söyleyen Alpagut, Maria’yı ifşa etti ve hain olduğunu söyledi.

Maria’nın hain olduğu gerçeğiyle yüzleşen Kekavmanos ise huduttan meczuba döndü. İşte Alparslan: Büyük Selçuklu 26. kısım fragmanı…

Alparslan: Büyük Selçuklu 25. kısım özeti

Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinin 25. kısmında; Kekavmenos’un hatununu öldürdüğünü öğrenen Davet Beyefendi obadan birkaç alp ile birlikte Vaspurakan’a gerçek hareketlendi. Davet, kaleye girip Kekavmenos ile hesaplaşacak mı? Vaspurakan seferi için yeni bir başbuğ belirleyecek olan Selçuklu’da, ordunun başında Alparslan mı, Süleyman mı, Yınal mı olacak? İsmi sefer için komutanlıkta anılmayan Erbasgan, buna karşı nasıl bir reaksiyon verecek? Yınal ile kozlarını paylaşarak öfkesini dindirebilecek mi?

Alparslan, Akça’ya babasının Hasan Beyefendi olduğunu ikrar etmesini söylemişti. Akça, sırrını açıklayacak mı, yoksa dediği üzere Vaspurakan’ın fethinden sonra mı beyan edecek?

Vaspurakan kuşatmasını savunmak için ağır efor içerisine giren Kekavmenos, mancınıkların yakılmasından ötürü rahat bir nefes aldı. Bizans’ın fethin gecikmesine karşı yeni atağı ne olacak? Diyojen, Selçuklu içinde yeni bir karışıklığa yol açarak fethin geciktirebilecek mi?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.