Bahçeli amaç gösterdi: Türk Tabipleri Birliği kapatılmalıdır

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Bahçeli, bayram namazının akabinde MHP’nin kurucu Genel Lideri Alparslan Türkeş’in Beştepe’de bulunan kabrini ziyaret etti.

Bahçeli burada yaptığı açıklamada, “Her keresinde söylüyorum; Tabipler Birliği kapatılmalıdır. Doktor kardeşlerim kendi kuruluşlarını yine sahiplenmeli ve yeni bir tertibe gitmelidir. Bir avuç ne idüğü bilinmeyen hekim kılıklı anarşist ruhlu insanlardan mesleği kurtarmak lazımdır” tabirlerini kullandı

Bahçeli, Konya Kent Hastanesi’nde Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesine değinerek, “En son bir tabip kardeşimizin hakkın rahmetine kavuşması, bir cinayetle muhatap olması sonucunda hayatını kaybetmesi sonucunda millet olarak büyük bir keder içerisinde olmamız gerekirken, her alandaki şiddeti topluca nasıl kınayacağımızı, nasıl aşacağımızı, barış ve huzura nasıl kavuşacağımızı ortaya koymamız gerekirken, kimi kelamda meslek kümeleri toplumsal düzensizlik yaratmak, siyasallaşmak ve siyasi iktidarı istifaya davet edecek şekilde küstahça bir zillet ittifakının yandaşları üzere hareket etme gafletine düşmüşlerdir. Bunlar ülkemiz için faydalı davranışlar değildir. Terörle gayrette ülke içinde ve ülke dışında şehitlerimiz varken, terörle uğraşta üstün bir muvaffakiyetin işaretleri görülürken Türkiye’de şiddetten yararlanarak, şiddeti fırsat bilip bunlarla ilgili toplumsal değerlendirmelere, şiddeti nasıl önlememiz gerektiği konusunda milletimizi aydınlatma ve onları huzura davet etme uğraşları varken, Türkiye’nin her tarafında 50, 60’ı geçmeyen hekimiyle, 50, 60’ı geçmeyen avukatıyla şovlara ve bu ortada da polis kardeşlerimizle çatışmayı tercih edecek ve onlara hakaret edecek durumlara düşmeye kimsenin hakkı yoktur” diye konuştu.

‘TABİPLER BİRLİĞİ KAPATILMALIDIR’

Bahçeli, bir meslek kümesini savunurken Türkiye’nin güvenlik kuruluşlarını muhatap alarak onlara hasımlık yapmanın kimseye inandırıcı gelmeyeceğini vurgulayarak, “O bakımdan bayramı vesile addederek toplum olarak huzura, bayram sonrasında ekonomik ve toplumsal istikametten iyileşmelere topluca uğraş göstermeye; ve hepimizin bildiği üzere Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’nin 5’inci yılındayız. 5’inci yılın sonunda muhtemelen 18 Haziran 2023’de Türkiye bir genel seçim yaşayacağı için her şeyi millet iradesine bırakmayı, tercihi milletimizin yapmasını arzulamayı düşünmeliyiz. Yoksa 3-5 ne idüğü belgisiz, her olayda millete zıt düşen ve siyasete alet olmuş kuruluşlarla bir yere varmak mümkün değildir. Her keresinde söylüyorum; Tabipler Birliği kapatılmalıdır. Doktor kardeşlerim kendi kuruluşlarını tekrar sahiplenmeli ve yeni bir tertibe gitmelidir. Bir avuç ne idüğü bilinmeyen tabip kılıklı anarşist ruhlu insanlardan mesleği kurtarmak lazımdır” sözlerini kullandı.

Bahçeli, “Türk Tabipler Birliği’nin başındaki ‘Türk’ ismi sizi rahatsız ediyor mu?” sorusuna, “Bu soru mudur? Türk ismini taşıyan, Türk’e düşman olur mu?” yanıtını verdi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.