Cem Küçük: Hâlâ ‘Kılıçdaroğlu aday değil’ diyen var mı?

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Maltepe’de yapılan Milletin Sesi mitinginden sonra “Kemal Bey’in adaylığı şimdiden hayırlı olsun. Merak edilen tek şey adaylığını resmen ne zaman ilan edeceği…” yorumunu yaptı.

Küçük, şu ifadeleri kullandı:

“Cumartesi günkü İstanbul Maltepe’deki CHP mitingi Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını ilan ettiği anlamına geliyor. Hâlâ öyle değil diyen var mı, bilmiyorum.

Zaten hepsi üç dört adaydan bahsediyoruz. Ekrem Bey’in adaylığı iyice zora düştü. Mansur Bey hep sessiz… Geriye Meral Hanım ve Kemal Bey kalıyor.

Özetlemek gerekirse bugüne kadar hep birinci tekil şahıs konuşan ve şöyle şöyle yapacağım diyen Kemal Kılıçdaroğlu elini daha açık oynuyor.

CHP’de konuştuğunuz hiçbir isim de, ‘Kemal Bey aday değildir’ diyemiyor. Hepsi artık kesin olarak Kemal Bey’in aday olduğundan bahsediyor.

Burası Türkiye. Her şey her an değişir. Temkinli olmak lazım. Şu an görünen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 2023 seçimlerinde yarışacaklar…”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.