Cengiz İnşaat’ın taş ocağına protesto: Yurttaşlar oturma aksiyonu yaptı

İkizdere Etraf Derneği üyeleri ve istekli doğaseverler evvelki gün İstanbul’da bir ortaya gelerek İkizdere’ye gitti.

İkizdere halkı ile doğaseverler Cengiz inşaat tarafından işletilen taş ocağını protesto etti.

“BİTSİN BU TABİAT KATLİAMI”

Doğaseverler bugün Rize’nin İkizdere ilçesinde Cengiz inşaatın taşocağı üretim çalışmalarını sürdürdüğü Eskincedere vadisinde yaşanan tabiat katliamını protesto etmek hedefiyle vadide kamyonların geçiş güzergâhını kapatarak oturma hareketi yaptı. Aksiyoncular ile şirket çalışanları ortasında yer yer tartışmaların yaşandığı Eskencidere vadisinde oturma hareketi yapan doğaseverler, “Doğa katliamlarına artık daha fazla tahammülümüz kalmadı. Tabiat Katliamlarına son verin artık kâfi bitsin bu katliam” dedi.

Cengiz İnşaat’ın üretimine devam ettiği lojistik liman inşaatına taş ve hafriyat taşıyan kamyonların önünde oturma hareketi düzenleyen doğaseverlerin başlattığı hareket devam ederken jandarma yolu açmaları için aksiyoncuları uyardı gözlendi. Jandarmanın ikazlarına doğaseverler, “Artık kâfi bu tabiat katliamına son verilsin ömür alanlarımız yok edilmesin” diyerek reaksiyon gösterdi.

“KAZANANA KADAR DEVAM”

Bugünkü oturma aksiyonu ile ilgili bir kıymetlendirme yapan İkizdere Etraf Derneği (İÇDER) yetkilileri, “Bitti diyenler tekrar kaybedecek. Mahkemeler taş ocağı karar alsa da, bu çabaya karşı olanlar, bir devir bizimle yürüyenler ‘yapacak bir şey yok ‘dese de, hala bu uğraş üzerinden kendilerine hisse çıkarmaya çalışanlar olsa da, İkizdere Etraf Derneği ve dosalarımızla birlikte haykırıyoruz. Bitmedi, bitmeyecek bu hengame ta ki kazanana kadar” açıklamasını yaptı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.