CHP’li lider ‘yoga’ yapanları ziyaret etti

Türk Dünyası Vakfı tarafından yaptırılan Dede Korkut Parkı’nda yoga yapanların Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Merkezi’ne (CİMER) şikayet edilmesi nedeniyle parkın güvenlik vazifelilerinin yoga yaptırmamasıyla Türkiye gündemine gelen Eskişehir’de, CHP’li Tepebaşı Belediye Lideri Ahmet Ataç, Tepebaşı’nda yoga yapan vatandaşları ziyaret ederek, “Açık havada spor ve yoga yapmak isteyen tüm vatandaşlarımızı parklarımıza bekliyoruz” dedi.

Eskişehir Tepebaşı Belediye Lideri Ahmet Ataç, hafta sonunda bir AVM’nin yanındaki korulukta yoga yapan vatandaşları ziyaret ederek, tüm Eskişehirlileri parklara spor yapmaya davet etti.

YASAK OLDUĞU ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

Eskişehir, geçtiğimiz hafta sonu Türk Dünyası Vakfı tarafından yaptırılan Dede Korkut Parkı’nda yoga yapanların Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Merkezi’ne (CİMER) şikayet edilmesi nedeniyle parkın güvenlik vazifelilerinin yoga yaptırmamasıyla gündeme gelmişti.

Parkta yoga yapılmasının yasak olduğu istikamette çıkan haberler üzerine AKP Eskişehir Milletvekili, Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Prof. Dr. Nabi Avcı, Dede Korkut Parkı’nda basın toplantısı düzenlemişti. Bir yanlış anlaşılma olduğunu açıklayan Avcı, “Dede Korkut Parkı’nda, çimlere basmak da yasak değil, yoga yapmak da yasak değil, doğum günü kutlamak da yasak değil, rahatsız etmeyecek formda müzik dinlemek de yasak değil” halinde konuşmuştu.

“YOGA YAPMAK OLAĞAN BİR ŞEY”

Parkta yoga yapılması ile gündem olan Eskişehir’de, Tepebaşı Belediye Lideri Ahmet Ataç, Tepebaşı’nda yoga yapan vatandaşları ziyaret etti. Lider Ataç, Özdilek AVM yanındaki koruluk alanda Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen açık havada yoga aktifliğine katılan vatandaşları ziyaret etti.

Vücut ve ruh sıhhati açısından epeyce yararlı bir spor olan yoganın, Tepebaşı’nda uzun yıllardır ilgiyle devam ettiğini söz eden Lider Ataç, “Yoga yapmak o kadar olağan bir şey ki dünyanın neresinde giderseniz gidin açık ya da kapalı alanlarda bunu görebiliyoruz. Yoga, insanlara huzur alma, dinlenme, dinlenirken de spor yapması üzere hoş bir çalışma. Bedensel terapiyle birlikte ruhsal terapi de yapıyor” dedi.

İNSANLARIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜN KISITLANMAMASI GEREKİYOR

Dede Korkut Parkı’nda yaşanan olaylara da değinen Ataş şöyle konuştu:

– Yoga ile ilgili kentimizde bir iki istenmeyen olaylar oldu, ben bunları umursamıyorum, hakikatten önemsemiyorum. Zira açık alanlarda, insanlarımızın rastgele bir özgürlüğünün kısıtlamaması gerekir. Biz bu alanı da bilhassa Özdilek firmasıyla birlikte muhafaza kararı aldık. Buraya hiçbir şey yapılmıyor. İnsanlarımız gelip diledikleri üzere vakit geçirebiliyorlar. Kente bir akciğer üzere oksijen veren bir yer burası. O yüzden burada daha çok bu cins aktifliklerin yapılması taraftarıyım. Bugüne kadar koruduk, bundan sonra da korunmasını sağlayacağız.

– Sizleri izlerken o kadar memnun oldum ki; gökyüzüne bakıyorsunuz ve bu pak havayı teneffüs ediyorsunuz. Biz burada her vakit özgürce çalışmalarımıza devam edeceğiz. Zira burası Tepebaşı Belediyesi’nin ve Özdilek’in mülkiyetinde olan bir yer. Başından beri burayı el değmeden korumak fikrindeyiz. Bundan sonra da daima bu türlü kalacak. Baktığınızda bu türlü bir yer hiçbir vilayette yok. Bu kadar bakir, bu kadar hoş, bu kadar pak kalabilmesi sizlerin sayesinde.

– Katıldığınız için teşekkür ediyorum. Açık havada spor ve yoga yapmak isteyen tüm vatandaşlarımızı parklarımıza bekliyoruz. Bu iştiraklerin fazla olması hem Tepebaşı ismine hem kentimiz ismine çok değerli. Her şeyimiz düzgün, bundan sonra da daha düzgün olacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.