Dolandırıcılık için davet merkezi kurmuşlar

Sivas’ta kurdukları “çağrı merkezi” üzerinden dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen 20 kuşkulu, Sivas ve Mardin’de düzenlenen eş vakitli operasyonda gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğünün yazılı açıklamasına nazaran, Çarşıbaşı Mahallesi’nde bulunan iş hanındaki davet merkezinde çalışanların, farklı vilayetlerde ikamet eden vatandaşları telefonla arayıp “yasal olmayan sitelerden bahis oynadıklarının tespit edildiği, yasal süreç ile icra takibinin başlatıldığı” biçiminde beyanlarda bulunarak hesaplarına para transferi yapılmasını sağladıkları istikametinde ihbar alan polis grupları çalışma başlattı.

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla soruşturma yürüten polis, şüphelilerin “çağrı merkezi” olarak görünen iş yerini dolandırıcılık faaliyetleri kapsamında kullandıklarını, telefon ile ulaştıkları mağdurların iki farklı bireye ilişkin hesaba para göndermelerini sağladıklarını tespit etti.

Farklı vilayetlerde tespiti yapılan 12 mağdurun tabirine başvuran polis grupları, bu bireylerin 66 bin 650 lirasının dolandırıldığını belirledi.

Polis, dolandırıcılık olayını A.O, M.T. ve T.T’nin organize ettiğini, paraların da Mardin’de yaşayan G.A. ve Y.A’nın hesaplarına gönderildiğini tespit etti.

Mardin ve Sivas’ta eş vakitli operasyon düzenleyen polisler, 16’sı davet merkezinde çalışan 20 şüpheliyi gözaltına aldı.

Çok sayıda dijital gerece el koyan polis, firari bir şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor. (AA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.