Elon Musk, Starlink uydularını amaç alan Rusya’ya seslendi

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması nedeniyle dünyanın önde gelen şirketleri, Ukrayna halkına yardım elini uzatmıştı.

Bu şirketlerden biri olan ABD’li SpaceX, uydu internet hizmeti Starlink’i bölgede etkin etmiş ve gereken ekipmanları Ukrayna halkına gönderdi.

Ukrayna’da kullanılabilir durumda olan tek irtibat sisteminin Starlink olduğuna dikkat çeken Elon Musk, hizmetin maksat alınabileceği ihtarında bulunmuştu.

Rusya, Starlink’i tehdit olarak görüyor

Birleşmiş Milletler oturumunda Rusya, Elon Musk’ın Starlink hizmeti bir tehdit olarak nitelendirdi ve uyduların maksat olabileceğini belirtti.

Elon Musk’tan karşılık gecikmedi

Rusya ve Ukrayna tansiyonuna vurgu yaparak bu tıp bir savaşın artık moda olmadığını belirten Elon Musk, Rusya’ya seslendi.

2 binden fazla uydu nedeniyle Starlink’i ortadan kaldırmaya çalışmanın sıkıntı olduğunu söyleyen SpaceX CEO’su, uydu aksisi füzelerin işe yaramayacağını belirtti.

“Starlink uydularını, uydu aksisi füzelerden daha süratli fırlatıyoruz.” diyen Musk, bir defa daha Rusya tersi telaffuzlarıyla gündem oldu.

Teknoloji milyarderi Elon Musk, bu yılın başlarında Ukrayna’nın yazgısı için Rusya Devlet Lideri Putin’i düelloya davet etmiş ve teke tek dövüşe çağırmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.