İngiliz ordusunun toplumsal medya hesapları hacklendi

İngiliz ordusunun Twitter ve Youtube hesaplarının hacklendiği ortaya çıktı.

İngiliz ordusunun Twitter ve Youtube hesaplarından yapılan kuşkulu paylaşımların akabinde, ordunun toplumsal medya hesaplarının hacklendiği öğrenildi. Ordunun Youtube kanalında iş adamı Elon Musk’ın kripto para ile ilgili görüntülerinin paylaşılmasının akabinde Twitter hesabından da NFT (nitelikli fikri tapu) ile ilgili paylaşım retweet edildi.

Ordu tarafından yapılan açıklamada, ihlal doğrulanarak, sorunun çözüldüğü ve her 2 hesabın da askıya alındığı aktarıldı. Açıklamada ayrıyeten, “Şu an sorun çözülmüş olsa bile, soruşturma yürütülüyor ve daha fazla yorum yapmak yanlışsız olmaz” sözleri kullanıldı.

HESAPLARIN İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ

Ordu hesaplarının isimlerini de değiştiren şahıs yahut şahısların kim olduğuna dair açıklama yapılmadı. Twitter hesap isminin “Bapecslan” olarak değiştirilmesinin akabinde, hesap ayarları dün öğlenden sonra eski ayarlarına geri getirildi.

Twitter’dan durumla ilgili paylaşım yapan ordu, “Geçici paylaşım kesintilerimizden ötürü özür dileriz. Kaza ile ilgili soruşturma yürüteceğiz ve nedenini öğreneceğiz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler. Olağan paylaşımlarımız artık devam edecek” açıklamasında bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.