İşkenceye maruz bırakılan kadın: ‘Bir kadın cinayeti daha işlenecek diye düşündüm’

Konya’da, 8 Nisan’da rezidans dairesinde, Murat D., nişanlısı Sara D. ve arkadaşı Tuba D. tarafından işkenceye maruz bırakılan Demet A., yaşadığı korku dolu anları anlattı.

Demet A., “Olay günü iş yerimin önüne geldi, 2 dakika bir şey söyleyeceğini belirtti. Arabaya binmemi işaret etti. Ben de arabaya bindim. ‘Sara gelecek, sadece 2 kez görüştüğümüzü söyleyeceksin, sakin ol’ dediği sırada 2 kadın arabaya bindi. Arka koltuktan iple beni sardılar. O sırada iş yerimden aradılar. Ben de telefonda biraz imalı konuştum. Bana ‘İmalı konuşma, sesini titretme’ dediler. ‘Beni nereye götürüyorsunuz’ diye sordum. ‘Gidince görürsün’ şeklinde cevaplar aldım. O an o kadar çok korktum ki ölüme gittiğimi fark ettim. Öleceğim, bir kadın cinayeti daha işlenecek, diye düşündüm. O evden hiç çıkamayacağımı sandım. Beni balkondan da atabilirlerdi. Daha fazla dayak yesem, ölecektim” diye konuştu.

‘YALVAR YAKAR ELLERİNDEN KAÇTIM’

Ellerinden çok zor kurtulduğunu anlatan Demet A., dedi.

UTANDIĞI İÇİN ODADAN ÇIKMIŞ

Gözaltına alınıp, adli kontrolle serbest bırakılan daha sonra M.K. isimli kadının şikayetiyle tekrar yakalanıp, tutuklanan şüphelilerin ise ifadeleri ortaya çıktı. Murat D., ifadesinde, Demet A.’nın kendisine ilgi duyduğunu ve uzaklaştırmak için de 17 yaşındaki oğluyla tanıştırdığını öne sürdü.

‘SAÇLARINI YOLDUĞUNU GÖRDÜM’

Suçlamaları kabul etmeyen şüphelilerden Tuba D. de Sara D. ile Demet A.’nın rezidansta önce konuştuklarını daha sonra kavga ettiklerini öne sürerek, “Demet, Sara’nın saçına sarılacağı sırada ikisini de ittirdim. O sırada elimde sigara vardı, Demet’e değip değmediğini görmedim. Demet ‘Ya kapıyı açarsınız ya da bu evi dağıtırım’ deyip Sara’yı ittirdi. Sara, yere düştü ve ayağından yaralandı. Demet, kapıya doğru gitti ben de önüne geçtim. Sara, Demet’in kolundan tutup kendine çekti. Bu sırada Demet’in üstünü başını parçaladığını ve saçlarını yolduğunu gördüm. Saçlarını yolduğunu sanıyordum. Sonra saçlarını kestiğini fark ettim. Sonra da evden çıkıp ayrıldı” dedi.

‘BENİM TIRNAĞIM KANADI’

Şüphelilerden Sara D. ise ifadesinde Murat D. ile 6 ay önce nişanlandıklarını ve kafeyi ortak işlettiklerini iddia etti.

Demet’i iple bağlamadığını ve bıçakla da tehdit etmediğini iddia eden Sara D., “Demet, kalkıp gitmek istedi. ‘Sadece konuşacağız, gitme’ dedim. Demet kalkıp benim omuzumdan ittirdi. ‘Bana bir daha dokunursan senin için iyi olmaz’ dedim. Bunun üzerine birbirimizi ittirmeye başladık. Benim tırnağım kanadı. Tuba, Demet’i sert bir şekilde ittirdi. İkisi de birbirine vurmaya başladı. O sırada Demet’in vücuduna sigara gelip, gelmediğini görmedim. Demet benim boynuma iki eliyle yapışıp, boynumdan yaraladı. Gitti, makas getirip saçlarını ve kıyafetlerini kesmeye başladı. Birden çıkıp, gitti” diye konuştu.

‘BULUŞMA TEKLİFİ EDEREK İŞKENCEYE DAVET ETMİŞ’

3 şüpheliden işkence gördüğünü belirterek, şikayetçi olan M.K. de ifadesinde eski sevgilisi Murat D.’nin isteği ile rezidansa gittiğini söyledi.

Murat D.’nin kendisine mesaj attığını belirten M.K., “WhatsApp üzerinden bana bir adres gönderdi. Ben de gönderdiği adresteki rezidansa gittim. Bulunduğu daireye girdiğimde kapıyı Murat açtı. İçeride 2 kadının daha olduğunu görünce şaşırdım. Murat, evdeki kadınlara dönerek ‘M.K. bu’ diyerek beni gösterdi. Kadınlar, bana Murat ile neden görüştüğümü sorup, tehdit ve hakaretlerde bulundu. Bir anda kesici bir aletle saçlarımı kestiler. Yanağımda, ellerinde sigara söndürdüler. Üzerimdeki kıyafetleri parçaladılar. Neye uğradığımı şaşırdım, çok korktum. Daha sonra gitmeme izin verdiler. Ben de o şekilde eve döndüm. Murat bana buluşma teklifi ederek işkenceye davet etmiş” dedi.

İŞKENCE RAPORLA İSPATLANMIŞ

Öte yandan Demet A.’nın avukatlarından Furkan Avcı, şikayetlerine rağmen 3 kişinin adli kontrol şartı ile serbest kaldığını belirterek, itiraz edeceklerini söyledi. Avcı, 3 kişinin başka kadının şikayeti ile tutuklandığını hatırlatarak, Demet A.’ya işkence ile ilgili de tutuklama talep edeceklerini söyledi.

Avukat Mehmet Fatih Soylu da şüphelilerin atılı suçları kabul etmediğini fakat işkencenin bilirkişi raporu ile ispatlandığını aktardı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.