Kurban Bayramı nedeniyle tren çizgilerinde kapasite artırıldı

Kurban Bayramı’nda seyahatlerin artması şehirlerarası ulaşımda tren seyahatlerinin da kapasitesinin artırılmasına neden oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı için yüksek süratli tren (YHT) sınırlarında 11 bin 838, ana sınır ve bölgesel trenlerde 39 bin 800 olmak üzere toplam 51 bin 638 kişilik ek kapasite artışı yaptı.

Biletler yarından itibaren satışa çıkarılacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya nazaran, TCDD Nakliyecilik AŞ, bayram nedeniyle artan yolcu talebinin karşılanabilmesi için trenlere ek sefer koyarak kapasite artışına gitti.

Hatlara 640 vagon ek edildi

Buna nazaran, 6-15 Temmuz tarihlerini kapsayan 10 günlük müddette ana çizgi ve bölgesel trenlere karşılıklı toplam 640 vagon ek edilirken, kapasite 39 bin 800 koltuk artırıldı.

Kapasite artırıldı

İzmir Mavi, 4 Eylül Mavi, Doğu, Pamukkale, Konya Mavi, Güney/Van Gölü, Ege, Erciyes, Toros, Fırat, Ankara ve Ada ekspreslerinde kapasite artışına gidildi.

Ayrıca Uzunköprü-Halkalı, Kapıkule-Halkalı bölgesel trenlerinde de koltuk artışı yapıldı.

YHT’lerde de düzenlemeye gidildi

AA’nın haberine nazaran, Bakanlıkça, YHT’lerde de ek sefer düzenlemesine gidildi. Buna nazaran, 7-18 Temmuz tarihlerinde Ankara-İstanbul-Ankara güzergahında sefer yapan YHT’lerde yolcu kapasitesi toplam 7 bin 8 artırıldı. Tıpkı devirde, Konya-İstanbul-Konya güzergahında sefer yapan YHT’lerde de toplam 4 bin 830 yolcu kapasitesi artışı sağlandı. Bu sayede, Ankara-İstanbul ve Konya-İstanbul çizgilerinde toplam yolcu kapasitesi artışı 11 bin 838 oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.