Lucescu’dan Fenerbahçe sözleri! “Şampiyon olurlar”

UEFA Avrupa Ligi B Kümesi birinci maçında yarın Fenerbahçe’ye konuk olacak Dinamo Kiev’in teknik yöneticisi Mircea Lucescu, sarı-lacivertlilerin yeni transferlerinin kıymetli tesir yapacağını söyledi.

Maçın oynanacağı Ülker Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Lucescu, Fenerbahçe’nin oynadıkları maçtan sonra geçen müddette sistem değişikliğine gitmediğini belirtti.

Kadıköy’de geçen sefer oynadıkları maçın çok hoş bir atmosferde geçtiğini vurgulayan Lucescu, “Fenerbahçe’nin sistem olarak çok değiştiğini düşünmüyorum. Jesus’un oyun biçiminde orta alandan birini çekip 3’lü sınır oluşturma var. Batshuayi ve Pedro üzere yeni oyuncular geldi. Bunlar maça değerli tesir yapacaktır.” diye konuştu.

Daha evvel söz ettiği ‘Görevi bırakabilirim.’ açıklamasını duygusal bir anda yaptığını anlatan deneyimli çalıştırıcı, “Şu ortalar güç vakitler geçiyoruz. Kiev’den buraya 11 saat otobüs seyahati yaparak geldik. Futbolu seviyorum ve devam edeceğiz. Âlâ bir maç oynamak için geldik. Ukrayna’da negatif serimiz oldu ancak yıllarca domine ettiğimiz bir lig. Oyuncular kentten kente giderken bile başlarına ne gelecek bilmiyor. Bizde uygun oyuncular var ve en güzel oyunumuzu oynamaya çalışacağız.” tabirlerini kullandı.

Fenerbahçe’nin çok güzel bir kadro kurduğunu lisana getiren Lucescu, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Fenerbahçe bu periyodu düzgün geçirdi. Şu an ekipte deneyimli oyuncular var. Ali Koç düzgün kadro kurdu ve çok yeterli hoca getirdi. Türkiye’de de 1. olmasını bekliyorum. Kazanmak için oynayacağız. Oynanmadan kimse ‘Kazanacağız’ diyemez. Fenerbahçe de sonuçta birinci maçını kazanmak için çok istekli olacak. Biz de kazanmak istiyoruz. Bu eleme maçı değil, küme maçı. Biz de alabildiğimizi almaya çalışacağız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.