MATIC, SHIB ve 8 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri!

Filecoin topluluğunun uzun zamandır beklediği Filecoin Virtual Machine yükseltmesi geliyor. Coinbase, Base Blockchain’e Uniswap ve Aave ekliyor. Unstoppable Domains ve Polygon (MATIC), ‘.polygon’ domain’i kullanıma sunuyor. Ve daha fazla altcoin projesinden son dakika gelişmelerini okuyucularımız için derledik.

Filecoin, Uniswap, MATIC ve 7 altcoin’den sıcak gelişmeler…

Traderlar Filecoin Virtual Machine yükseltmesini bekliyor

Filecoin’in tokeni (FIL), topluluğun uzun zamandır beklenen Filecoin Virtual Machine (FVM) yükseltmesini Salı günü gerçekleştirme planları öncesinde yükseldi. Ağ yükseltmesi, akıllı sözleşmelerin protokol üzerinde çalışmasına ve geliştiricilerin orada merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına izin verecek. Ayrıca, tokenize edilmiş veri kümelerini, çoğaltma çalışanlarını ve güvene dayalı gizliliği koruyan itibar sistemlerini ağa tanıtacak. CoinMarketCap verilerine göre, gün içinde token son 24 saatte %14 artışla 7,22 doları gördü.

Coinbase, Base Blockchain’e Uniswap ve Aave ekliyor

Coinbase, merkezi olmayan finans uygulamaları Uniswap ve Aave’yi ABD’de listelenen borsanın geçen ay başlatılan katman 2 ağı olan Base’e getirmekle meşgul. Coinbase’in Base katman 2 ağı, Ethereum ölçeklendirme protokolü Optimism kullanılarak oluşturuldu ve ağdaki ücretler için Ethereum’un yerel kripto para birimi ETH’yi kullanıyor. Sürece aşina olan bir kişi, Uniswap’in muhtemelen birkaç ay içinde Base’de görüneceğini söyledi.

Unstoppable Domains ve Polygon (MATIC), ‘.polygon’ domain’i kullanıma sunuyor

Web3 alan sağlayıcısı Unstoppable Domains, Ethereum side-chain’deki merkezi olmayan uygulamalarda kullanılabilen ‘.polygon’ alanını kullanıma sunmak için Polygon (MATIC) ile birlikte çalışıyor. Yeni etki alanı Unstoppable ile kullanıcılar Polygon (MATIC) tabanlı Web3 kimliklerini genişletebilecekler. .polygon alanlarının sahipleri, bunları kripto ve Non-Fungible Token’ler (NFT) göndermek, Polygon (MATIC) tabanlı web siteleri oluşturmak ve 750’den fazla merkezi olmayan uygulama, oyun ve metaverse’e erişmek için kullanabilecekler.

Litecoin Core V0.21.2.2 kritik güvenlik güncellemesiyle yayınlandı

Litecoin, çekirdek yazılımının yeni bir sürümünü yayınladı. Litecoin geliştirme ekibi, önemli bir güvenlik güncellemesi içeren v0.21.2.2 sürümünün kullanıma sunulduğunu duyurdu. Geliştirme ekibi tüm kullanıcıların bu sürüme yükseltme yapmasını tavsiye ediyor. Litecoin Core’un en son sürümü, hataları ve güvenlik açıklarını düzelterek ağın güvenliğini artırmayı amaçlıyor. Geliştirme ekibi ayrıca yazılımın performansını ve güvenilirliğini iyileştirerek kullanıcılara daha verimli ve sorunsuz bir deneyim sağladı.

Tether 2 milyar USDT çıkardı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto dünyasında, stablecoin’ler istikrar sağlamada ve oynaklığı azaltmada hayati bir rol oynar. Piyasa değerine göre en büyük stablecoin olan Tether, sırasıyla Ethereum ve TRON ağlarında ek 1 milyar USDT yayınladı. Bu haber, kripto para piyasası için önemli etkileri olabileceğinden, hem yatırımcıların hem de traderların dikkatini çekti.

Solana’da balina hareketliliği, SOL fiyatı yükseldi

Kripto piyasası yükselirken Solana fiyatı %13 gibi büyük bir artış gördü. Balinalar, 10.743.976 dolar değerinde 537.352 SOL tokeni taşıdı. Kripto piyasasındaki son bir gelişmede, çeşitli cüzdanlar arasında önemli miktarlarda SOL tokenleri aktarıldı. Blockchain verilerine göre bilinmeyen bir cüzdan, 10.743.976 USD değerinde 537.352 SOL tokenini popüler bir kripto borsası olan Coinbase’e aktardı.

EVM uyumlu XRP Ledger side-chain test-net’te kullanılabilir

Yakın tarihli bir tweet’te, XRP Ledger (XRPL) ekosisteminin genişletilmesini ve geliştirilmesini destekleyen RippleX, XRPL’de yaklaşan EVM side-chain’in özelliklerini özetliyor. XRPL side-chain’in Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu olduğunu ve test-net’te erişilebilir olduğunu söylüyor. Kullanıcılar artık bir hesap oluşturabilir ve EVM side-chain köprüsü ile bir işlem gönderebilirler.

Carrieverse (CVTX), BitMart ve MEXC Global listelerinde

Carrieverse (CVTX) tarafından paylaşılan resmi açıklamaya göre, mini oyunlara ve bir kripto para cüzdanına sahip yeni nesil bir metaverse platformu olan CVTX, aynı anda iki üst düzey CEX’te kullanılabilir hale geliyor. Yani, BitMart ve MEXC Global kullanıcıları artık birkaç tıklamayla CVTX’i portföylerine ekleyebilirler. Her iki borsa da işlem hacmi açısından önde gelen bağımsız takip şirketi CoinGecko tarafından ilk 15 sıralamasında yer alıyor.

Binance, SHIB ödemelerini Kolombiya’ya getiriyor

Dünyanın en büyük borsası Binance, kripto odaklı ön ödemeli kartını Kolombiya’da piyasaya sürdü. Ürün, Kolombiya sakinlerinin Shiba Inu (SHIB) ve kart tarafından desteklenen diğer 11 kripto varlığını kullanarak mal ve hizmetleri için ödeme yapmasına olanak tanıyacak. Borsa, yakın tarihli bir tweet’te gelişmeyi açıkladı ve Kolombiya’nın Arjantin ve Brezilya’daki lansmanından sonra ürünü alan üçüncü Latin Amerika ülkesi olacağını belirtti.

Shibarium tabanlı PawSwap Twitter hesabını kaybetti

Shiba Inu’nun Shibarium ağında başlatılacak merkezi olmayan bir borsa projesi olan PawSwap, Twitter destek ekibinin askıya alınmasının ardından Twitter hesabını kaybetti. PawSwap ekibi, askıya almanın ‘saldırganlardan’ gelen raporların ardından geldiğini iddia etti. Takma bir PawSwap geliştiricisi olan PawKishi, Twitter’da kamuoyunun dikkatini gelişmeye çekerken bu iddiaları yaydı. Saldırganların, insanları dolandırmak amacıyla askıya alma işleminden yararlanmak için borsanın Twitter hesabını (@PawShibarium) toplu olarak şikayet ettiğini iddia etti.

PAW için ana Twitter sayfasının saldırganlar tarafından bildirilmesinin tek nedeni, korku yaratmak ve bunu dolandırıcılık için bir fırsat olarak kullanmaktır. Resmi hesap geri gelene ve biz duyurana kadar, PAW olduğunu iddia eden başka hesaplar tarafından kandırılmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*