MEB’den LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilere dev takviye

Ulusal Eğitim Bakanlığı; eğitimde fırsat eşitliği parolasıyla yürüttüğü çok boyutlu çalışmalar kapsamında ekim ayında tüm kademelerde ve sınıf seviyelerindeki öğrenciler, özel öğrenciler ve imtihana hazırlık kümelerinin tamamını kapsayacak ölçekte 18 milyon öğrenciye yönelik yardımcı kaynak dayanağı başlatmıştı. 

Öğrencilerin yardımcı kaynak gereksiniminin Bakanlık tarafından fiyatsız karşılanması için her ay nizamlı olarak yayımlanan kaynaklar, öğrenci ve öğretmenlerden büyük bir ilgi gördü.

Yardımcı kaynak setlerinin hazırlığında, LGS ve YKS’ye katılacak öğrencilere özel içeriklere büyük ehemmiyet verildi. İmtihan kümesindeki öğrencilere aralık ayından mayıs ayına kadar ulaştırılan yardımcı kaynak sayısı 15 milyona ulaştı.

Yardımcı kaynak paketlerinde imtihan kümeleri için çalışma yaprakları, çalışma soruları, maharet temelli testler, merkezî imtihana yönelik örnek sorular, fasiküller, tekrar testleri, YKS’ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları, YKS çalışma soruları, YKS soru bankaları ve soru tahlilleri yer alıyor.

Her öğrencinin gereksinimini dikkate alarak yardımcı kaynaklar hazırladıklarını belirten Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, imtihan kümelerinin kaynak gereksinimi konusuna özel ehemmiyet verdiklerini belirtti. Bakan Özer, “Tüm öğrencilerimizin en güzel formda imtihana hazırlanmalarını sağlamaya büyük değer veriyoruz. Destekleme ve yetiştirme kurslarımızda onlara yönelik sunduğumuz fiyatsız programların yanı sıra her ay yayımladığımız yardımcı kaynaklarda da imtihan kümelerine ayrıcalıklar tanıdık. LGS ve YKS’ye hazırlanan gençlerimize sunduğumuz yardımcı kaynak sayısı 15 milyona ulaştı. Biz Bakanlık olarak öğrencilerimizin her an yanında olmak, onları muhtaçlıkları olan kaynaklarla desteklemek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.     

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.