Spotify Tam Boyutta Gör

Pandemi dönemi ile birlikte global toplumda aşıyı savunanlar ve aşı karşıtları olmak üzere keskin bir görüş ayrılığı oluştu. Sosyal medya ve genelde toplumun büyük kısmı aşı karşıtlığını bilgi kirliliği olarak kabul ediyor. Buna yönelik görüş ifade eden hesaplar kapatılıyor veya mesajlar siliniyor. Spotify da önemli bir görüş ayrılığı ile karşı karşıya kaldı. 

Neil Young’dan Spotify’a ultimatom 

Spotify ve Joe Rogan arasında yapılan özel bir podcast anlaşması müzik dünyasında tartışma konusu oldu. Rogan’ın geçtiğimiz haftalarda COVID aşıları konusunda yaptığı bir programa çağırdığı uzman isim karşıt görüşler bildirince kıyamet koptu.  

NFT tabanlı müzik sektörü büyüyor

2 ay önce eklendi

Önce 270 bilim insanı bir mektup yayınlayarak Spotify’ın etkili bir dezanformasyon önleme aracı geliştirmesini istedi. Bu hafta ise ünlü sanatçı Neil Young rest çekerek tüm parçalarının Spotify üzerinden kaldırılmasını istedi.  

Young aslında Rogan’ın olduğu yerde kesinlikle olmayacağını belirtti ve dolaylı olarak Spotify’ın bir karar vermesini istedi. Spotify ise popüler podcast yayıncısı Rogan’ı tercih etti ve Young’ın kararına saygı duyduğunu ifade etti. Yani Young’a yol vermiş oldu. İşin kötü tarafı Rogan genellikle aslı astarı olmayan iddialara yer verdiği için sıkça eleştiriliyor ve Spotify için sonraki dönemde daha da sıkıntılı bir süreç başlayabilir.  
 

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Anasayfa Yaşam Müzik Haberleri Spofity’a ultimatom

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.