Şehit aileleri ve gazilerin GAP gezisi tamamladı

Ramazan ayında şehit aileleri ve gazilerle iftar yemeğinde bir ortaya gelen Vali Tuncay Sonel, verdiği kelamı yerine getirdi ve 6 küme halinde şehit aileleri ile gazileri Diyarbakır, Batman, Mardin ve Urfa vilayetlerini kapsayan GAP seyahatine gönderdi.

Şehit aileleri ve gazilerden oluşan kümeler seyahat boyunca Mardin’de ve  Midyat’ta tarihi yerler ve lisanlara destan Telkâri’lerin imal edildiği dükkanlar, Mor Gabriel Manastırı, en kıymetli arkeolojik keşiflerden biri kabul edilen ve hala kazıların sürmekte olduğu Şanlıurfa- Göbeklitepe, Diyarbakır’ın surları, tarihi mescitleri, antik çağın birinci yerleşim yerlerinden olan Hasankeyf, Şanlıurfa Balıklıgöl, Birecik -Kelaynaklar, Harran,Halfeti tekne tipi, tadı damakta kalan lezzetleri başta olmak üzere tarihi ve turistik yerleri gezerek, unutamayacakları hoş anılar biriktirdiler.

Gezi münasebetiyle çok memnun olduklarını söyleyen şehit aileleri ile gaziler, “Valimiz Sayın Tuncay Sonel’in bu jesti bizleri çok duygulandırdı. Güneydoğu Anadolu Bölgesine gitmek, her karış toprağı medeniyet fışkıran bu hoş vilayetlerimizi gezmek, görmek bizler için çok keyifli bir seyahat oldu, adeta büyülendik. Her daim yanımızda olduğunu hissettiren, kendisini ne vakit arasak rahatlıkla ulaşabildiğimiz, dayanağını, yardımlarını esirgemeyen, hayalimizi gerçekleştiren Sayın Valimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah devletimizden, kendisinden razı olsun” diyerek, hislerini lisana getirdiler.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Lideri Nurettin Korkmaz, Polis Şehitleri ve Malül Gazileri Yardımlaşma Derneği(POLŞAD) Lideri Şenel Şahin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Lideri Mehmet Ali Gümüşkaya nezdinde seyahate katılan Şehit aileleri ve gaziler GAP gezisi sonrası Vali Tuncay Sonel’i makamında ziyaret ederek, başka ayrı teşekkür ettiler.

“Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz için ne yapsak hakları ödenmez. İsteklerini yerine getirmenin, onların yaşadığı sevince ortak olmanın memnunluğunu biz de yaşıyoruz” diyen Vali Tuncay Sonel, “6 küme halinde 250 şehit ailemizin ve gazimizin katıldığı,  hem uçakla hem de otobüsle gerçekleştirdiğimiz GAP cinsimiz tamamlandı. Bu aziz vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin kıymetli aileleri ve kahraman gazilerimiz baş tacımızdır. Onlar için ne yapsak azdır” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.