Telegram’da çocuk istismarı görüntüleri paylaşıldı: 5 gözaltı

İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, çocuk istismarı görüntülerinin paylaşılması ve satın alınmasına ilişkin 5 şüpheli gözaltına alındı. Haklarında, çocukların kullanıldığı müstehcen görüntüleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanma suçları kapsamında işlem yapılan 5 şüphelinin emniyetteki sorguları sürüyor.

Telegram'da çocuk istismarı görüntüleri paylaşıldı: 5 gözaltı

Fotoğraf: Şehlem Kaçar / csgorselarsiv.org

İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, çocuk istismarı görüntülerinin paylaşılması ve satın alınmasına ilişkin 5 şüpheli gözaltına alındı.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Telegram uygulamasında kurduğu grupta para karşılığında çocuk istismarı görüntüleri paylaşan “Ceyda” rumuzlu erkek şüpheli ve söz konusu görüntüleri satın alan 4 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi.

Bunun üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul, Konya, Kahramanmaraş ve Kars’taki 5 adrese düzenlediği operasyonda, 5 şüpheli yakalandı.

Adreslerde yapılan aramalarda, içerisinde çok sayıda çocuk istismarı görüntüsü bulunan 6 cep telefonu, 2 dizüstü bilgisayar, 2 flaş bellek ve 2 hard disk ile 6 sim kart ele geçirildi.

Haklarında, çocukların kullanıldığı müstehcen görüntüleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanma suçları kapsamında işlem yapılan 5 şüphelinin emniyetteki sorguları sürüyor.

AA-İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.