Türkan Şoray’dan Cüneyt Arkın’a veda

Cüneyt Arkın’ın tabutuna kapanan “Yeşilçam’ın Sultanı” Türkan Şoray, gözyaşlarına boğuldu.

Cüneyt Arkın’ı son seyahatine uğurlayan binlerce kişinin içinde Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray da vardı.

Türkan Şoray çok sayıda sinemada birlikte rol aldığı Cüneyt Arkın’ı son seyahatinde yalnız bırakmadı. Teşvikiye Camii’nde Cüneyt Arkın’ın tabutuna kapanan Şoray, gözyaşlarına boğuldu.

Törene katılan Burak Özçivit ise, “Hepimiz için çok değerli biriydi. Son misyonumuzu yapmaya geldik. Benim için onun yeri çok farklı. En son ‘Kuruluş Osman’ da birlikte rol aldık. En güç süreçte bizim yanımızdaydı. Pandemi sürecinde o yaşta, o gücüyle kalktı geldi. Takımı motive etti. Başımız sağ olsun” diye konuştu.

Kerem Alışık, “Çok değerli büyük bir sanatçıydı. Gerçekten sinemamız koptu diyebilirim. Sokaklarda ismi koşturduğumuz çocukluğumuz, içimizden bir kesim koptu. Sıcak ekmek kokuları bıraktı gitti. Başımız sağ olsun milletçe. Yeri cennet olsun” dedi.

“ÜÇ KUŞAK ONU TANIR” 

Arkın’ı son seyahatinde yalnız bırakmayan Nuri Alço, “Cüneyt abi Türk sineması deyince birinci akla gelecek isimlerden biri. Türk sineması onun sayesinde var. 3 kuşak Cüneyt Arkın’ı tanır. Sinemayı sevdiren yegane insandır. Onu erken kaybettik. Yeri doldurulamayacak bir insandı. Kendi emekleriyle bir yere gelen bir insandı. Kendi mesleğini bıraktı. Türk sineması varsa onun sayesinde var. Sinemayı gençlere çocuklara sevdiren tek insandı” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.