Ailesi uyuyan çocuğunu İETT otobüsünde unuttu

İstanbul, Küçükçekmece’de İETT otobüsünde uyuyan 8 yaşındaki çocuk ailesi tarafından otobüste unutuldu. Polis ekipleri tarafından küçük çocuk ailesine teslim edildi. Yaşananlar otobüste bulunan güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Atakent Mahallesi, İkitelli Caddesi’nde 1 Aralık Cuma günü akşam saatlerinde meydana geldi. Yusuf Aslan (8) ailesi ile birlikte Esenler otogarında 76O Avcılar-Otogar hattında çalışan İETT otobüsüne bindi. Bir süre sonra bir koltuğun boşalması ile küçük çocuk koltuğa oturdu ve uyumaya başladı. Otobüs İkitelli durağına geldiğinde küçük çocuğun ailesi otobüsten indi. Otobüsün hareket etmesinin ardından aile çocuklarını otobüste unuttuklarını fark etti. Otobüsün arkasında bağırarak otobüs şoförüne seslerini duyurmaya çalışsa da başarılı olamadı. Ailenin bağırışlarını fark eden bir sürücü otobüsü takip ederek, otobüs şoförünü durdurup uyardı.

Yolcuların bir çocuğun koltukta uyuduğunu söylemesi üzerine polis ekiplerine ihbarda bulunuldu. Olay yerine gelen polisler çocuğu alarak polis merkezine götürdü. Ailesi de polis merkezine giderek çocuklarını teslim aldı. Bu ilginç anlar ise otobüsün güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx