Bahçeli’den şehit haberleri sonrası 4 öneri: Maaşları kesilip, şehit yakınlarına bırakılmalı

İşte Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları: MHP olarak memnuniyetle ve gönül huzuruyla 2024 bütçesine evet oyu verdik. Partimizin ve Cumhur İttifakı’nın tavrından dolayı kutluyorum.

Asıl ve akıl yoksunu iddialardan kaçınan, destekleyici, yapıcı, müdahalesini kürsüden yapan, görüşmeleri ihanet seansı gösterisi haline getirmekten sakınan, kavga çıkarmak için fırsat çıkarmak isteyenlere prim vermeyen Türkiye Yüzyılı ilk bütçesinin aşamalarında duyarlılık gösteren emek ve mesai harcayan her vekilimize her bürokratımıza, değerli arkadaşlarımızla birlikte tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum.

KAHRAMANLAR HİÇBİR ZAMAN UMUTLARINI KAYBETMEMİŞLERDİ

Kurtuluş savaşı enflasyonun dizginlenerek başarıldığı tek savaştır. Karaborsacılara göz açtırılmamıştı. Ekonomimiz 1923’ten 1939’a kadar ortalama yüzde 8 büyümüş, milli gelir artmıştı. Kahramanlar umutlarını hiçbir zaman kaybetmemişlerdi. Yüzüncü yıl dönümünde ilhamla ekonomik sorunların üstesinden geleceğimize, fiyat istikrarı ile milletimizin hak ettiği refaha kısa sürede ulaşacağına inanıyorum.

VATAN UĞRUNA HER ÇİLEYE MEYDAN OKUDULAR

Mustafa Kemal Paşa Keçiören’de ziraat mektebinde konaklamıştı. Ankara’ya gelişine kadar gelişen olaylar mukavemeti artan zincirin halkaları gibidir. Komutanlığı, millete itimatı, ileri görüşlülüğü mühim rol oynadı. Vatan uğruna her çileye meydan okudular. Elde yok avuçta yoktu. İmkansızlığın kuşatmasını imanın kudreti ile yardılar. Erzurum’dan Sivas’a gitmek için emekli binbaşından borç alıp yola koyuldular.

MİLLİ ŞEREFİMİZİ ÇİĞNETMEYECEĞİZ

Battık, bittik yaygarasını koparan münafıklar, batı piyonları bir eli yağda bir eli balda, millete tepeden bakan emeği takmayan, meyhane solcuları, çarkıfelek gibi dönenler, meydan devrimciler, kerpiçli evlerden çıkan kahramanları hor gören bir avuç insanlık müsveddesi biz nereden geldiğimizi görüp hamdolsun biliyoruz. Peki siz neyi biliyor, nereye hizmet ediyorsunuz? Milli şerefimizi çiğnetmeyeceğiz. Kararımız kesin mücadelemiz bıçkındır. Herkes dikkat etsin, yayı gerilmiş ok gibiyiz. Kınından çekilmeyi bekleyen keskin bıçak gibiyiz.

İRADEMİZ MİLLİ MÜCADELE İRADESİ

Aziz vatan piyangodan çıkmadı. Kan verdik, bedel ödedik ama teslim olmadık, taviz vermedik, boyun eğmedik. Her taşı yakut olan vatan can verme sırrına erenlerindir. İrademiz milli mücadele iradesidir. Heyecanımız 104 yıl önceki seğmenlerin heyecanıdır. Hayatı boyunca millet için çırpınan merhum Akif’i, milli mücadelenin yol başçısı Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ne kadar geriye bakarsak o kadar uzağı görürüz. Tarihi bir vaka telaffuzu ile bugünü çözmenin mümkün olacağı kanaatindeyim.

HER YERDEN ÜSTÜMÜZE GELİYORLAR

Tetiği çeken PKK’lı teröristtir, ancak eylem zamanını belirleyen güçler de terörü himaye eden alçaklardır. Türkiye’nin hızını azaltmak için menfur bir operasyon devrede. Bu operasyonda CHP’nin DEM’lenmesi amaçlanmıştır. Ne zaman Türkiye başını kaldırsa, çok geçmeden farklı kaynaklardan da olsa aynı şeylerle karşılıyoruz. Karanlık operasyonlarla engellenmek, boğulmak isteniyoruz. Her yerden üstümüze geliyorlar, gözümüzün içine gele gele ihanetin fermanını okuyorlar. Dişimizi sıkıyoruz, sabır diyoruz.

TBMM’DE TERÖRİST İSTEMİYORUZ

Öncelikle TBMM teröristlerin aklanma, barınma ve sığınma mekanı değildir. Aksine hizmet eden kim varsa hasmımızdır, vatan hainidir. MHP’nin açık tavrı şudur. Mehmetlerimize sıkılan, canımızı alan teröristlere hangi milletvekili hoşgörüyle yaklaşıyorsa suçludur, hesap vermekten kurtulamayacaktır. Biz TBMM’de terörist, katil istemiyoruz. Canilerin sırtını sıvazlayan hainleri hiç istemiyoruz. Türk bayrağını hazmedemeyen, İstiklal marşımızı söyleyemeyen, ülkenin bölünmez bütünlüğüne düşman kesilen partilerin Meclis’te olması ihanettir. TBMM terörist ve bölücülerin meydan okuma yeri değildir.

BAHÇELİ’DEN 4 ÖNERİ

Açık ve net tavrımız bellidir. İlk önerim 57 DEM milletvekilinin maaşının ve hazine yardımının derhal kesilmesidir. Bu paralar şehit ailelerine aktarılmalıdır. Hazine yardımı almaları rezalettir. İkinci önerim teröre yardım ve yataklık yapan sözde milletvekillerinin dokunulmazlık dosyalarının hemen karara bağlanmasıdır. Üçüncü önerim AYM ya yeniden yapılandırılmalı ya da kapatılmalıdır. AYM’nin statüsü ve üye yapısı radikal şekilde ele alınmalıdır. Bir diğer önerim kürsü dokunulmazlığının yeniden düzenlenmesidir. TBMM bölücülerin meydan okuma yeri değildir.

ADALETİNİZ BATSIN

Mahkum can Atalay dosyasını acilen inceleyip hak ihlali kararı verilmesinin izahını nasıl yapacaklardır. Bu mızrağı nasıl yorumlayalım. Kulak veriniz, onların kanları ve destekçileri aramızda dolaşıyor. Adaletin onurunu sahiplenmeyeceksiniz. Bay Zühtü senin kumandan kimin elindedir? Kahramanlarımıza saldırıyorlar. Gencecik fidanlarımız şehit ediliyor. Ey mahkeme üyeleri siz ne yapıyorsunuz. Buna adalet diyorsanız batsın sizin adaletiniz. Buna hukuk diyorsanız olmaz olsun hukukunuz. DEM’in defni yapılmadıkça Türkiye’ye huzur gelmeyecektir.

TERÖRİSTLER TOPLUCA İMHA EDİLMELİ

Tekirdağlı huzur bulamayacaktır demiş DEM vekili. Bize göre çözüm bellidir. Terörü ve teröristleri topluca imha etmektir o da. Ne sahada ne belediyede ne mağarada ne de TBMM’de terörist görmeye dayanma gücümüz kalmadı. Ya bu hesabı sorup burunlarından getireceğiz ya da adaletin şımarmasına sessiz kalıp yıkımın altında kalacağız. Ya devlet başa ya kuzgun leşe diyerek duruş göstereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx