Bu 2 Meme Coin ‘Burn’ Yarışı Yapıyor: Hangisi Kazanacak?

Popüler meme coin projesi Shiba Inu’nun topluluğu 12 milyondan fazla token yaktı. Böylece, yakma oranını %300’e çıkardı. Bu arada, işlem, dolaşımdaki SHIB sayısını yaklaşık 581 trilyona düşürdü. Topluluk yeni bir NFT projesi beklediği için yakma işlemi 2 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşti. Rakip meme coin FLOKI de tek günlük token yakımlarında bir artış gördü.

Son SHIB yakımı ne meme coin için anlama geliyor?

Topluluk, yakma işlemi aracılığıyla 12.435.582 SHIB tokenini dolaşımdan çıkardı. Etherscan’a göre, yakma işlemi tokenları bir yakma adresine gönderdi. Bu adres, topluluğun tokenları dolaşımdan çıkarmak için kullandığı üç adresten biri. Yakma işlemi, token’ın bir katrilyonluk arzının yaklaşık yarısını kullanılabilir durumda bırakıyor. Meme coin projesi, yatırımcı değerini artırmak ve enflasyonu kontrol etmek için yakma işlemine güveniyor. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, SHIB’yi piyasaya sürdükten sonra geliştiricilerin kendisine gönderdiği tokenların %90’ını yakmıştı. Buterin’in yaklaşık 405 trilyon token yakmasının ardından SHIB’nin fiyatı %40 arttı.

SHIB Topluluğu 12 Milyon Token Yaktı. Kaynak: Shibburn

Shiba Inu lideri benimsenmeye dikkat çekiyor

Meme coin lideri Shytoshi Kusama, Aralık ayı sonlarında yaptığı açıklamada, yakma işlemlerinin yalnızca projenin ekosistemini genişletmeye yönelik diğer çabalar yoluyla “etkili olacağını” söyledi. Bu bağlamda Kusama, şu açıklamayı yaptı:

Etkili yakma işlemleri yalnızca küresel benimseme yoluyla gerçekleşecektir. Kabulün 2023’e kadar damladığını gördük, ancak Shib’in dünya çapında sürekli olarak benimsenmesini sağlamak için ne yapılabilir? Bunun için, merkezi olmayan liderler, erken benimseyenler ve statükodan bıkanlardan oluşan bir ağ, yeni bir kripto, Blockchain ve ‘Web3‘ çağını başlatmalıdır.

Yeni SHIB NFT Projesinin benimsenmeyi artırması mümkün!

Topluluk kısa süre önce benimsenmeyi artırmak için çeşitli yükseltmeler yaptığını duyurdu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, SHIB alan adı yaratmak için D3 Global ile ortaklık kurdu. Proje, sahiplerinin “.shib” ile biten bir web sitesi ve e-posta adresine sahip olmalarını sağlıyor. Ayrıca, yeni bir merkezi olmayan kimliğin temelini oluşturmayı amaçlıyor.

Yeni bir NFT projesinin de meme coin için benimsenmeyi artırması mümkün. Proje, kullanıcıların fiziksel öğelerden NFT basmasına olanak tanıyacak. Bir kullanıcı SHIB topluluğuna dahil olmak için fiziksel bir öğenin iki boyutlu bir çizimini gönderecek. Gönderdikleri ürün, belirli uygunluk kriterlerini karşılaması halinde üç boyutlu olarak üretilecek. Alıcı, gömülü bir elektronik cihazı tarayarak ürünü metaverse ekleyecek.

Meme coin Rakibi FLOKI günlük %600 yakma oranı görüyor

Shiba Inu gibi FLOKI de yakılan token sayısında tek günlük bir artış yaşadı. Floki 600 gibi şaşırtıcı bir yanma oranına ulaştı. Böylece, son 24 saat içinde toplam 218 milyon FLOKI’yi dolaşımdan kaldırdı.

FLOKI Yakma Oranı. Kaynak: Crypteye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx