Çalışan Emeklilere İkramiye Ne Zaman Verilecek?

Ekonomik düzenlemeler içeren 80 maddelik torba yasa dün Meclis Başkanlığı’na sunuldu. AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışan emekliye ikramiye çalışması için bakanlıklara talimat verdiğini duyurdu.

Güler, “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla çalışan emeklilere de 5 bin TL verilmesine ilişkin detaylı bir çalışma var” dedi.

“100 Yılı İnşa Edenler, 100 Yılı İnşa Edecekler” başlıklı Öğretmenler Günü Programı’nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışan emeklilere ikramiye hakkında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Emeklilerimizin yükünü hafifletmek amacıyla 5 bin lira ilave ödeme kararı almıştık. Meclis onayından geçti ve çalışmayan emeklimizin hesabına ödemeler yatırıldı. Emeklilerimizin bir kısmının dışarıda bırakılması bizim de hakkaniyetli bulmadığımız bir durumdu. Kabine toplantımızda bakanlarımıza talimatı verdim. Bakanlarımız hazırlıklarını bugün itibariyle tamamladılar. Gerekli kanun teklifini önümüzdeki hafta Meclis’e sunacağız. Düzenlemeden yararlanamayan çiftçi ve esnaf emeklerinin de olduğu 4 milyon 689 bin emeklimizin de tek seferlik 5 bin lira ödeme imkânından faydalanmalarını sağlayacağız. Böylece 15 milyon 120 bin emeklimizin tamamına ödeme gerçekleştirmiş olacağız.”

İKİ BAKANLIK ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan emekli ikramiyeleri ile ilgili Twitter hesabından paylaşım yaptı. Işıkhan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan’ın geçtiğimiz ay müjdesini verdiği emeklilerimiz için 5 bin lira ödemenin kapsamını genişletiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle, fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimiz de 5 bin liralık ödemeden yararlanacak. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Kıymetli emeklilerimize hayırlı uğurlu olsun. Çalışma, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında gerçekleştirilecek.”

ÇALIŞAN EMEKLİYE İKRAMİYE NE ZAMAN ÖDENECEK?

Milyonlar çalışan emeklinin gözü 5 bin TL’lik ikramiyeye çevrildi. Vatandaşlar “Çalışan emekliye ikramiye ne zaman ödenecek?” sorusunu araştırmaya başladı. Peki çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye ne zaman ödenecek?

Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiyesinin ne zaman ödeneceği henüz netlik kazanmadı. AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, “Kapsamı ve detayları çalışma sonrasında ortaya çıkacak” dedi.

Bakan Vedat Işıkhan ise “Yapılacak çalışma sonrasında ikramiye ödemelerinin tarihi netlik kazanacak. Konuyla ilgili açıklamalar geldiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx