Elon Musk’ın enkazı halen kaldırılamadı: Twitter’ın bir ofisi daha kapanıyor!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter, son zamanlarda gündemden düşmüyor. Öyle ki şirket, Elon Musk’a satıldıktan sonra alınan radikal kararların yüzünden bir bataklığa saplandı. Ciddi bir değer düşüşü gördü. Her ne kadar CEO koltuğuna yeni bir isim geçse de, firma halen bazı sorunlarla mücadele ediyor. Bugün ise Twitter’ın bir ofisi, kirası ödenemediği için kapanıyor. İşte ayrıntılar…

Twitter’ın Boulder ofisi kapanıyor!

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra şirkette işler yolunda gitmedi. Zira verilen yanlış kararlar sonucunda ekonomik sorunlar başladı. Bununla beraber pek çok firma, sanki yaptırım uygularmışçasına Twitter’a reklam vermeyi kesti. Tabii bir sosyal medya platformunun ana gelir kaynağının reklamlar olduğunu düşünürsek, bu şirket için pek iyi bir haber olmadı.

Twitter’ın en büyük reklam verenlerinden üçte biri, platform ile anlaşmayı kesti. Bunun sonucunda şirket, neredeyse toplam değerinin yarısını kaybetti. Tabii ekonomik sorunlar olunca, ofislerin kira ödemeleri de gecikmeye, kimi zaman ödenememeye başladı.

Twitter’ın şu ana kadar birkaç ofisi, kira ödenemediği gerekçesiyle mahkeme kararıyla kapandı. Bugün ise bunlar arasına ABD’nin Colora eyaletindeki Boulder ofisi de katıldı. TechCrunch’ın haberine göre mahkeme, Twitter’ı 3 ay boyunca kira ödemediği için tahliye etme kararı verdi.

Mahkeme belgelerine ve Denver Business Journal’ın raporuna göre Twitter, Şubat 2020’de kiracısına 968 bin dolarlık bir teminat verdi. Ancak mart ayındandan itibaren ödeme durdu. Bunun üzerine mülk sahibi, mahkemeye başvurdu.

Hakim ise Twitter’a ofisi boşaltması için Temmuz 2020’ye kadar süre verdi. Ancak bu gerçekleşmedi. Uzun bir sürenin ardından bugün ise aktarılan bilgilere göre başka bir hakim, şirketin ofisi tahliye etmesi yönünde bir karar verdi. Bu, ikinci karar olarak kayda geçti. Bununla beraber Twitter’ın, mülk sahibine 3 aylık kira ödemesi hükmedildi.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir