Festival gibi Mersin’deki BN Ho-bayram tatili

Resort lüksünü termal otel hizmetiyle birleştirip ‘lifestyle thermal’ konseptini Türkiye’ye ilk kez getiren otel, Kurban Bayramı’na özel bir konaklama paketi hazırladı; buna göre bayram tatilinde 6 gece konaklamada, kişi başı gecelik 2.980 lira. Konuklarını ‘derin, huzurlu ve sağlıklı bir nefes almaya’ çağıran BN Hotel’in sahnesinde 26 Haziran akşamı İkilem grubu, 29 Haziran akşamıysa Türk halk müziğinin sevilen ismi Zara olacak. Ülkenin en değerli termal kaynağından çıkan şifalı suyu, donanımlı SPA’sı, kendi bahçelerinde yetiştirdiği sebze-meyvelerle zenginleşen restoranlarıyla BN Hotel, kalabalık ailelerin çok rahat edeceği bir tesis. Mersin’in en büyük aquaparkı’nda çocuklar zamanın nasıl geçtiğini anlamazken ebeveynleri de şifalı suların tadını çıkarabiliyor.

Ani Mobil Uygulaması yayında

Anadolu Kültür tarafından Ani Arkeolojik Alanı’nı tüm boyutlarıyla tanıtmak üzere hazırlanan mobil uygulama yayımlandı. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Ani kenti, Anadolu’nun ortaçağından kalma çok katmanlı, zengin bir kültürel mirası simgeliyor. Yaz-kış ziyaretçi akınına uğrayan Ani Arkeolojik Alanı’nı hikâyesiyle birlikte tanımak ve deneyimlemek isterseniz uygulamayı App Store ve Play Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz. Üç dilde hazırlanan uygulamanın Türkçesini Mahir Günşiray, Şenay Gürler, Tilbe Saran ve Görkem Yeltan seslendiriyor.

Orman, havuz, eğlence ve matematik kampı!

Lise ve üniversite sınavlarına hazırlananlarla gelecek yılın matematik derslerine hazırlıklı olmak isteyen öğrenciler için Çanakkale Kaz Dağları’ndaki termal otelde Matematik Kampı kuruluyor. İlki 2-8 Temmuz’da başlayacak ve iki ay boyunca 1’er haftalık dönemler şeklinde devam edecek kamplara öğrenci tek ya da ebeveyniyle katılabiliyor. Kamp başlangıcında seviye belirleme sınavı yapılıyor. Öğrenciler açık hava sınıflarında günde 6 saat matematik çalışırken aileleri de termal havuzlarda günü değerlendirebiliyor. 6 gece-7 gün konaklama, üç öğün nefis yemekler, orman manzaralı balkonlu odalar, doğa yürüyüşleri, havuz ve termal havuz gibi olanakları olan kamp oteli Kaz Dağları’nın tam ortasında. Matematikçi yazar Mehmet Karayiğit’in kurucusu olduğu kampla ilgili bilgi için @kazdaglarimatematikkoyu , (0507) 140 53 10

Airbnb’den yenilikler

Özellikle yurtdışı konaklamalarında sıklıkla tercih edilen Airbnb, bazı yeni özellikler yayımladı. Şirketin CEO’su Brian Chesky’nin paylaştığı bilgilere göre tüm ödeme talimatları, kullanıcı rezervasyon yapmadan önce kayıt sayfasında görüntülenebilecek, ayrıca kullanıcılar ödemelerle ilgili geri bildirimde bulunabilecek. Chesky, artık daha fazla kullanıcının uzun süreli konaklama yaptığını, bu yüzden uzun konaklamalar için arama yapmayı kolaylaştıran ‘months’ yani ‘aylar’ sekmesini yayına aldıklarını belirtiyor. Platform, her kayıtta birlikte kalınan ev sahibi hakkında daha fazla ayrıntı sağlayacağı özel bir ‘rooms’ yani ‘odalar’ kategorisini de yayına aldı.

7. Uluslararası Bodrum Caz Festivali başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Caz Derneği tarafından Bodrum’da bu yıl 7’ncisi düzenlenecek ‘Uluslararası Caz Festivali’ 15-25 Haziran tarihleri arasında müzikseverleri ağırlayacak. Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, Metreküp Bodrum ile Bodrum Ticaret Odası gibi mekânların ev sahipliği yapacağı festivalde konserlerin yanı sıra ‘Yaşam Boyu Caz Ödülleri Töreni’ ile caz eğitimleri ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir