İsrailli rehine yakınından Erdoğan’a mesaj

İsrail ve Hamas arasında esir takasına dair yeni bir anlaşmanın yakın zamanda gerçekleşmesinin beklenmediği öğrenilmişti. Yakınları kaçırılan esir ailelerinin ise bekleyişi sürüyor. 7 Ekim’de torunu kaçırılan Stella Sambrano, CNN TÜRK Muhabiri Çağdaş Evren Şenlik ve Kameraman Halil Kahraman aracılığıyla Türkiye’den yardım istedi.

BENİM TORUNUMU ALDILAR

İsrailli rehine yakını Stella Sambrano şu şekilde konuştu: Benim ismim Stella Sambrano. Benim torunum o gün dans edilen yerdeydi. Bombalardan korkarak 3 arkadaş arabaya bindiler. Kapıda Hamas vardı, benim torunumu aldılar.

ERDOĞAN’DAN RİCA EDİYORUZ

Çok üzgünüz, ben İstanbul’da doğdum. Orta okulu bitirdim, bütün ailem ordaydı. 7-8 kez İstanbul’a geliriz yılda. Biz İstanbul’u, Erdoğan’ı çok severiz. Ondan ricam, bir babaanne için çocukları geri getirsinler. Ondan çok çok rica ediyoruz bize yardım etsin.

GERİ GETİRSİNLER

Benim 4 tane çocuğum, 9 tane torunum var. Şimdi 8 tane oldu. Benim istediğim yalnız torunumu geri getirsinler. Çok rica ediyoruz, yalvarıyoruz. Onları bize geri gönderin. Benim büyük torunum. Hamas bir şey istiyor, onlar bir şey istiyor biz ortada kalıyoruz. Bizim istediğimiz çocuklarımızı geri getirsinler.

ESİRLER NETANYAHU’NUN UMRUNDA DEĞİL

Esirler Netanyahu’nun umurunda değil. İsrail ve Hamas anlaşamıyor. Karşılıklı bir şey istiyorlar, biz ortada kalıyoruz böyle. Bizim isteğimiz çocukları geri getirsinler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx