Kahramanmaraş Valiliği açıkladı: Şehit ailesinin çadırda yaşadığı iddiaları gerçeği yansıtmıyor

Türkiye şehitlerine, kahramanlarına ağlıyor…

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerimiz şehit düştü.

Şehit düşen askerlerimizden birisi ise Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir…

Kahraman şehidimiz Özdemir’in acı i, Kahramanmaraş’taki anne ve babasına ulaştı.

İddialar üzerine valilikten açıklama geldi

Ailenin evinin 6 Şubat’taki depremlerde yıkıldığı, şehidin annesi Ümmihani ile babası Ali Özdemir çiftinin, yaşadıkları konteyneri ısıtamadıkları için çadırda kaldıkları iddia edilmişti.

Valiliği, konuyla ilgili iddiaları yalanlayarak basın açıklaması paylaştı.

Açıklamada “Şehidimizin ailesinin çadırda yaşadığı iddiasıyla yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Kahramanmaraş’ta çadırlar tamamen kaldırılmış, depremzede vatandaşlarımız konteyner kentlere yerleştirilmiş ya da şahsi konteynerler kendilerine teslim edilmiştir.

Bu doğrultuda ailemize de depremin ilk zamanında verilen çadırın yanı sıra ailenin kendi arsasında ikamet etmek istemesi üzerine konteyner verilmiştir.” denildi.

“Lütfen asılsız ve algı amaçlı paylaşımlara itibar etmeyelim”

Şehit haberinin aileye ulaşmasından sonra koordinesinde ilgili kurumlar tarafından mahallede bulunan taziye evi, tören alanı ve taziye yeri belirlendiğinin belirtildiği açıklamada, “Devletimiz, depremde evleri yıkılan ve ağır hasar alan tüm vatandaşlarımıza TOKİ Konutları ve Kalıcı Köy Konutlarını yapmaktadır. Konutların, depremzede vatandaşlarımıza teslim edilmesi için çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada şu ifadeler ile son buldu:

“Şehidimizin ailesi de kırsal mahallemizde ikamet etmektedir ve hak sahibidir. Aile için Kalıcı Köy Konutu kısa sürede yapılarak teslim edilecektir. Lütfen asılsız ve algı amaçlı paylaşımlara itibar etmeyelim”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx