Okan Buruk, Galatasaray-Manchester United Maçından Sonra Açıklama Yaptı

Şampiyonlar Ligi’nde 3-1 geriye düşmesine rağmen Manchester United’a karşı geri dönüş yaparak 3-3 berabere kalan Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk, maçı değerlendirdi. Detaylar…

”TÜRK FUTBOLUNUN ÖVGÜYÜ HAK ETTİĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİM”

Maçı değerlendiren Okan Buruk, ” Rakibe de pozisyonlar verdik. Gol de yiyip kaybedebilirdik. Biraz Rus ruletine döndü. Rakip ilk geldiğinde gol oldu, ikinci geldiğinde de gol oldu. Net pozisyon vermeden 3. golü yedik. Kazanabilirdik de kaybedebilirdik de. Bizim maçımızın çok seyredildiğini ve Türk futbolunun övgüyü hak ettiğini söyleyebilirim. Kazansak daha iyiydi ama kaybetmemek de önemli. Son maçı kazanırsak direkt çıkıyoruz. Berabere kalırsak diğer maça bakacağız. Davinson’un olmaması, planlarımızı değiştirmemize sebep oldu. Genel olarak iyi futbol ve beraberlik… ” dedi.

”HAKEM DİĞER TARAFA YAKINDI”

Hakemin kararları hakkında konuşam Okan Buruk, ”Çok farklı bir puanda da olabilirdik. Penaltı pozisyonu vardı göremedim. Hakem performansına da bakılınca deplasman takımı için muhteşemdi. Faul haklarını onlardan yana kullandı. Bu seviye takıma karşı olumlu bir iş yaptık.” dedi.

Kazanamadıkları için üzgün olduğunu söyleyen Buruk, ”Üzgünüm taraftara galibiyet tattıramadık. İç sahada kazanamadık. Ama futbol ziyafeti verdik. Bize inanılmaz destek verdiler. Teşekkür ederim. ” dedi.

”BAZEN FUTBOLCULARI BASKI ALTINA ALIYORUZ”

Oyuncuların performasını değerlendiren Buruk, ”Kerem vuruşları iyi olan bir oyuncu. Hakim’in kalitesi ortada… Bazen futbolcuları baskı altına alıyoruz. Sosyal medyaya bakan oyuncular farklı tepkiler verebiliyor. En iyisi sosyal medyaya bakmamak. Kerem’in attığı gol çok güzeldi. Belki bir tane daha atabilirdi. Zaha bir tane atabilirdi. Günün sonunda beraberlik de iyiydi.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir