Pertevniyal Lisesi güçleniyor

Geçtiğimiz şubat ayında İstanbul Valiliği tarafından verilen kararla riskli bulunan 93 okul ve eğitim kurumu boşaltılmıştı. Bu doğrultuda öğrenciler deprem açısından güvenli bulunan okullara nakledilmişti. Deprem riski taşıyan 93 okuldan biri olan 150 yaşındaki Pertevniyal Lisesi’nde de güçlendirme çalışmaları geçtiğimiz hafta başladı. Yıkım, okulun hafızalara kazanan ön cephedeki binasında değil, iç kısımda bulunan B Blok, Spor ve Konferans Salonu alanlarında gerçekleştiriliyor. Geçen yılın ikinci döneminden bu yana eğitime Şehremini Anadolu Lisesi’nde devam eden Pertevniyal Lisesi’nin 691 öğrencisi, önümüzdeki eğitim öğretim yılında yeniden kendi okullarına kavuşabilecek.

Pertevniyal Lisesi Müdürü Şeref Koç

ÖĞRENCİLER SABIRSIZLANIYOR
Hürriyet’e çalışmalar hakkında bilgi veren Pertevniyal Lisesi Müdürü Şeref Koç, şunları söyledi: “Okulumuzun yıkım çalışmalarına 4 Aralık’ta başlandı. Bu yıl 4 Temmuz’da da güçlendirilen okulumuzu teslim alacağız. Öğrencilerimiz önümüzdeki yıl kendi liselerinde yeniden sıraları dolduracaklar. Sabırsızlıkla okul binalarına dönmeyi bekliyorlar. 10 aydır Şehremini Lisesi’nde eğitimimize devam ediyoruz. Akademik olarak bir kayıp yaşamadık ancak sosyal etkinlikleri ve faaliyetleri yaparken biraz zorlanıyoruz. Bir de çocuklar ikili eğitim görüyor ve okula öğleyin gidip evlerine akşam çok geç saatlerde dönebiliyorlar. Kendi yuvamıza döner dönmez tüm eksikliklerimizi kapatacağız. Geleceğe aydınlık nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.”

BEKLE BİZİ ‘PL’
Pertivniyal Lisesi boşaltılırken okul yönetimi sosyal medya hesabından şu mesajı paylaşmıştı: “20 Şubat 2023 itibarıyla kardeş ve komşu okulumuz Şehremini Anadolu Lisesinde misafir olacağız. Şehremini Anadolu Lisesi Müdürü Yüksel Köşker, Müdür Yardımcıları başta olmak üzere okulun tüm öğretmen, öğrenci ve velilerine teşekkür ederiz. Bekle bizi PL (Pertevniyal Lisesi).”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir