Siyasiler sandık başında

Aylardır süren yoğun seçim maratonunun ardından Türkiye bugün sandık başında. 61 milyon 441 bin 882 seçmenin bulunduğu 31 Mart Yerel Seçimleri için liderler de oylarını kullandı. Oy verme işleminin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan liderler ve adaylar ‘seçmen iradesi’ vurgusu yapan mesajların yanı sıra sandık güvenliği konusunda da seçmene çağrısı bulundu.

ÖZEL: SİLAHLARDAN UZAK DURUN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, eşi ve kızıyla birlikte Manisa’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu’nda oyunu kullandı. Özel, sandık başına gelen ilk siyasi lider oldu.

Oy kullandıktan sonra açıklamalarda bulunan Özgür Özel şu mesajları verdi:

“Değerli basın mensupları, hepinize iyi pazarlar diliyorum. Hangi siyasi partiden olursa olsun seçmenden oy isteyen herkese başarılar diliyoruz. Geçmiş dönemde şikayet ettiğimiz haksızlıklar oldu ancak çok büyük olaylar olmadan bugüne kadar geldik. Zaman zaman seçimlerde tansiyon yükselebilir. Herkese bugün sakinliğini korumaları çağrısını yapıyorum. Kazanma sevincinde, tüm vatandaşlarımıza silahlardan uzak durma çağrısı yapıyoruz. Elbette sevinç gösterileri olacaktır, bu seçimin kaybedeni olmayacaktır. Sandıkta 20 milyon, 30 milyon kişiyiz. Ama yarın 84 milyon kişiyiz. YSK’yi takip ediyoruz. Şu ana kadar bir sorun yok.”

İMAMOĞLU: KİME OY VERECEĞİM KONUSUNDA DÜŞÜNCELİYİM

İBB Başkanı ve CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ise oyunu Beylikdüzü Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kullandı.

İmamoğlu “Sanırım kime oy vereceğim konusunda düşünceliyim biraz” diyerek espri yaptı.

İmamoğlu yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Dilerim ve isterim ki bugün Ramazan ayının bütün güzel duygularının yaşandığı, oy kullanma esnasında ve sonrasında hiçbir sıkıntının olmadığı, sandık iradesinin sonuç neyse, vatandaşımız kime oy kullandıysa onun sonucun ilanıyla göreve başlamasının ülkemiz demokrasisi açısından çok önemlidir.
Seçimin problemsiz geçmesini diliyoruz. Oyun sandığa atıldığı itibarıyla korunması şarttır. Bununla ilgili sorumlular bellidir. Sandığın muhafaza edilmesi şahitliğin ötesinde görev alan vatandaşlarımızla birlikte yürütülmekte. Oy sayım ve tasnif biçiminin sonuca dönüşmesinin hiçbir soruna yol açmadan dönüşmesini ilerleyen yıllarda yaşarız. Bugün benim için de önemli bir gün, 5 yıllık emeğin helalleşme anı. Umarım hemşerilerimiz bu helalleşme duygusunu bana yaşatır. İnşallah önümüzdeki 5 yılı en güzel şekilde yaşatmaya devam ederiz. İl Başkanlığımızda seçimi takip edeceğim. Kimsenin hakkının hukukunun çiğnenmemesi için gayret edeceğim. Hiçbir manipülasyonun olmadığı, son ıslak imzalı tutanağı alana kadar sandıkların başında kalmasını rica ediyorum.”

AKŞENER: SEÇİM SONUÇLARININ İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara’da Türkiye Emlak Bankası Ortaokulu’nda oy verdi. Akşener oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle bu ucube sistemin dışına çıkmak elbette çok yorucu. Partimin her bireyinin haksızlığa uğradığı, iftiralarla karşı karşıya kaldığı zorlu bir süreçti. Miting yerine il merkezlerinde esnaf gezerek propaganda yaptım. Bedensel bir çalışma olduğu için baya da yoruldum. Seçim sonuçlarının iyi olacağını düşünüyorum. Basın emekçilerinin maaşı hiç konuşulmuyor mesela, bunların konuşulabildiği seçimler ve bir siyaset dilini oluşturacağız diye ümit ediyorum.”

HATİMOĞULLARI: SANDIKLARIMIZA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, oyunu Adana’da Ayşe Atıl İlkokulu’nda 1057 numaralı sandıkta kullandı.

Gazetecilere açıklama yapan Hatimoğulları, “Lütfen her yerde gidelim oylarımızı kullanalım. Oylarımızı kullanmakla yetinmeyelim, sandıklarımıza hep birlikte sahip çıkalım. Kulağımıza gelen bazı şeyler oluyor. Bununla ilgili oyumuzu kullanmak kadar, oyumuzu korumak, sayımlarda doğru sayılmasını sağlamak, bu incelemeleri ve gözlemleri yapmak üzere hep birlikte değerli halklarımıza buradan çağrımızı yineliyoruz” ifadelerini kullandı.

DEVLET BAHÇELİ’NİN YÜZÜNDEKİ MORLUKLAR DİKKAT ÇEKTİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, oyunu kullanmak için Ankara’da Anıttepe Ortaokulu’na geldi. Bahçeli’nin kolunun sargılı yüzünün mor olduğu görüldü.

Bir süredir kamera karşısına geçmeyen Bahçeli’nin yüzündeki morluklar dikkat çekti.

MHP’nin 14. Olağan Büyük Kurultayı’na da kolu sargılı olarak katılan Bahçeli’nin ters hareket sonucu sol kolunu incittiği açıklanmıştı. Yüzündeki morluklar için ise henüz bir açıklama yapılmadı.

MURAT KURUM: İSTANBUL’UN GELECEĞİ ADINA ÇOK ÖNEMLİ BİR KARAR VERECEĞİZ

Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum ailesiyle birlikte Kağıthane İmece İlkokulu’nda oyunu kullandı.

Oy kullandıktan sonra açıklama yapan Murat Kurum, ”3 aydır projelerimizi, hayallerimizi paylaştık. Vatandaşlarımızın misafiri olduk, semtlerine gittik. Tüm hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Oyumuzu kullandık, oğlum ilk oyunu kullandı. Oyumuzun ülkemize, İstanbul’a milletimize hayırlı olmasını biliyorum. Bugün İstanbul’un geleceği adına çok önemli bir karar vereceğiz. Deprem riskinin kaldırılacağı, trafik çilesinin biteceği adımı sandıkta hep birlikte atacağız. Tüm vatandaşlarımızın oyunu kullanmasını, sandıklarına sahip çıkmasını istiyorum. İl başkanlığımızda süreci takip edeceğiz” dedi.

MANSUR YAVAŞ: BELEDİYENİN BAHÇESİNDE GÖRÜŞMEK ÜZERE

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, eşi Nursen Yavaş ile birlikte Ümitköy Anadolu Lisesi’nde oyunu kullandı.

Yavaş, oyunu kullanmasının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Oylarımızı kullandık. Ankara için hayırlı, uğurlu olsun inşallah. Seçimlerin sonucu hakkında hiçbir tereddüdümüz yoktur. İnşallah akşam 9’dan sonra belediyenin bahçesinde görüşmek üzere.”

TURGUT ALTINOK: SANDIK İRADESİNE SAYGI DUYACAĞIZ

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Keçiören Karargahtepe Mahallesi Kocatepe İlkokulu’nda oyunu kullandı. Altınok, oy kullanmaya eşi Süreyya Altınok, çocukları ve torunları ile birlikte geldi.

Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklama yapan Altınok şunları söyledi:

“Temennimiz şu, bugün olgunlukla vatandaşlarımız oylarını kullanırlar. Demokrasi herkesin kendi hür iradesinin tecellisidir. Vatandaşımızın verdiği karara, vatandaşımızın oyuna, iradesine sahip çıkacağız. Ve saygı duyacağız tabii ki. Hem sahip çıkmalıyız hem saygı duymalıyız. Ankara ülkemizin başkenti, devletimizin başkenti, ülkemizin vitrini, vizyonu ve aynası. Ankara sıradan bir başkent değil. Aynı zamanda biliyorsunuz Milli Mücadelemizin de başkenti. Şu an bulunduğumuz mahallenin adı da Karagahtepe Mahallesi’dir. Niye Karargahtepe Mahallesi derseniz, Atatürk 27 Aralık 1919’da Ankara’ya geldiğinde Keçiören’e geliyor. Hemen buraya yakın Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün olduğu yer. Dolayısıyla şu an bulunduğumuz yer, okul Milli Mücadelemizin şekillendiği ve milli misakı sınırlarımızın çizildiği önemli bir merkezimizdir. Daha doğrusu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk milletinin varoluş destanının yazıldığı yerdeyiz şu an.

Seçimler Ankara’mıza, başkentimize, ülkemize hayırlı olsun, hayırlı hizmetlere vesile olsun. Kazanan şehirlerimiz ve ülkemiz olsun.“

CEMİL TUGAY: ŞEHRİMİZ İÇİN TÜRKİYE İÇİN HAYIRLI OLSUN

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, eşi Öznur Tugay ile İnönü Mahallesi’nde bulunan Karşıyaka Şehit Polis Samet Kırcalı Ortaokulu’nda, 2110 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Oy kullanma işleminin ardından basın açıklaması yapan Tugay, şunları söyledi:

“Bugün beklediğimiz gün geldi. Bizim için yaklaşık 2 ay süren bir kampanya döneminden sonra nihayet artık bugün karar verme günü. Bugün açıkçası bizlerin değil yurttaşlarımızın, İzmirlilerin, Türkiye’de yerel seçimde oy kullanacak tüm vatandaşlarımızın konuşma günü. Demokrasi ortamında yaşamaktan çok mutlu olduğumuzu öncelikle ifade etmek isterim. Ben de kendi adıma Cumhuriyet Halk Partisi’nin değişim sürecinden sonra girdiği, umutla girdiğimiz bu yerel seçimde başarıyla çıkacağımıza inanarak akşam saatlerini büyük bir heyecanla bekliyoruz. Halkımızın teveccühüne ulaşmayı diliyoruz ama sonuç ne olursa olsun, halkımızın kararı bizim için en doğru olandır. Katılan, katkı veren, emek harcayan burada sandık başında görev yapan bu yarışa katılan herkesi kutluyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum. Şehrimiz için, Türkiye’miz için hayırlı olsun. Güzel günlerin başlangıcı olsun diyorum.”

HAMZA DAĞ: İNŞALLAH ÇOK GÜZEL BİR HİZMET SÜRECİ BAŞLAYACAK

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu kullandı. Dağ, eşi Zeynep ve kızı Esma Zümra Dağ ile oyunu kullanmak için Bayraklı ilçesindeki Şehit Nazımbey İlkokulu’na geldi.

Demokrasi sınavının en güzelini yaşadıklarını ifade eden Dağ, “İnşallah huzurlu bir seçim dönemi ve günü geçiririz. Bu akşam çıkacak sonuç da ben inanıyorum ki 4,5 milyon İzmirli hemşerimiz kazanacak. Hiç kimse kaybetmeyecek. Herkesin kazandığı bir dönem olacak ve yarından itibaren 30 ilçemiz, büyükşehrimiz ve muhtarlarımızla inşallah çok güzel bir hizmet süreci başlayacak” diye konuştu.

Dağ, gün boyu huzurlu, güzel bir seçim atmosferi olmasını dilediklerini kaydetti.

Huzurlu bir seçim günü geçmesini arzu ettiklerini vurgulayan Dağ, “Şu ana kadar da çok da güzel geçtiğinin de tüm Türkiye’de haberleri alıyoruz. Sandıklar açılmaya başladıktan sonra hem İzmir’imizde hem Türkiye’de huzurlu bir seçim günü geçmesini arzuluyoruz. Bütün vatandaşlarımıza, hemşerilerimize bu konuda hassasiyet göstermeleri için çağrıda bulunuyoruz. Huzurumuz her şeyden daha önemli. Onun için herkes bu anlamda hassasiyet göstermeli” dedi.

BABACAN: BİR OYLA ÇOK ŞEY DEĞİŞİR

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise Ankara’da Bilkent Emlak Bankası Ortaokulu’nda 4624 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Eşi Ülkü Zeynep Babacan ile birlikte oy kullanmaya gelen Babacan’a DEVA Partililer ve partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Mümtaz Akıncı da eşlik etti. Ardından oy kullandığı okulun önünde seçimlere ilişkin değerlendirme yapan Babacan, şunları dile getirdi:

“Bugün gerçekten Türkiye için güzel bir gün. Demokrasimizin işlediği, böylesine zor bir coğrafyada vatandaşlarımızın sandığa yoğun ilgi gösterdiği bir ülkeyiz. Bu da bizi gerçekten mutlu ediyor. Bu seçimlerde özellikle sahada illeri, ilçeleri dolaşırken umutsuz vatandaşımızın sayısının çok olduğunu gördüm. Türkiye büyük ve güzel bir ülke. Bu büyük ve güzel ülkenin çok daha güzel yönetilmesi mümkün. Dürüst ve ehil kadrolar tarafından yönetildiğinde Türkiye’nin bütün sorunlarını aşması mümkün. Ülkemizden asla umudu kesmeyelim. Demokrasimize sahip çıkalım. Demokrasimize sahip çıkmanın en önemli yolu da sandıkta irademizi millet olarak ortaya koymak. Yani bir oyla ne değişecek ki demeyelim? Bir oyla çok şey değişir.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

slotbar
superbahis
timebet
tipobet
tumbet
vdcasino
vevobahis
bahiscom
casibom giriş
lidyabet giriş
lidyabet
jojobet
betmarlo giriş
marsbahis giriş
betcup giriş
bets10
Asyabahis
betmoon
betnano
limanbet
dinamobet
1xbet
nakitbahis
ngsbahis
bahigo
onwin
paribahis
perabet
piabet
pinup
pulibet
redwin
sahabet
bahigo
perabet
ngsbahis
onwin
bahiscom
paribahis
belugabahis
tipobet
piabet
pulibet
sahabet
bahigo
limanbet
makrobet
mariobet
meritking
mobilbahis
mostbet
cratosslot
sekabet
dinamobet
bahigo
perabet
ngsbahis
onwin
bahiscom
paribahis
belugabahis
tipobet
bahigo
onwin
bahigo
betcup
matbet
mariobet
mariobet
setrabet giriş
supertotobet giriş
tarafbet giriş
tipobet giriş
tulipbet giriş
tümbet giriş
vdcasino giriş
winxbet giriş
betpark
betroad
bets10
bettilt
betvole
casibom
casinomaxi
casinoper
dinamobet
grandpashabet
goldenbahis
holiganbet
hovardabet
imajbet
interbahis
jojobet
asyabahis
bahsegel giriş
bahsegel giriş
casibom giriş
betvole
casibom
bets10
casinomaxi
casinomaxi
casinoper
cratosslot
dinamobet
dumanbet
grandpashabet
betvole
casibom
bets10
casinomaxi
casinomaxi
casinoper
cratosslot
dinamobet
dumanbet
grandpashabet
superbetin
sekabet giriş
rexbet
rokubet
romabet
sahabet
savoybet
sekabet
setrabet
superbet
tarafbet
tipobet
tulipbet
tumbet
winxbet
neyine
noktabet
norabahis
oleybet
onbahis
onwin
orisbet
padisahbet
palacebet
paribahis
parmabet
perabet
piabet
pinup
pokerbeta
polobet
pusulabet
redwin
kralbet
ligobet
mariobet
limanbet
limanbet
matadorbet
matbet
meritking
milanobet
milosbet
mostbet
mrbahis
nakitbahis
extrabet
gobahis
gorabet
hilbet
ikimisli
Abdulla62630105
jetbahis
jojobet
klasbahis
betpark
betpas
betper
interbahis
goldenbahis
betcup
slotbar
asyabahis
xslot
restbet
rexbet
rokubet
romabet
sahabet
savoybet
sekabet
setrabet
supertotobet
superbet
tipobet
tarafbet
tulipbet
tumbet
winxbet
vdcasino
venüsbet
winxbet
orisbet
padişahbet
palacebet
paribahis
parmabet
perabet
piabet
pinup
polobet
pusulabet
redwin giriş
markajbet
asyabahis
slotbar
xslot
rexbet
romabet
sahabet
savoybetting
savoybetting
sekabet
setrabet
kralbet
matadorbet
milanobet
milosbet
mostbet
mrbahis
extrabet
favoribahis
gobahis
gorabet
grandpashabet
hilbet
ikimisli
jasminbet
klasbahis
betorspin
betpark
betpas
betper
betsat
casinovale
dinamobet
dumanbet
elexbet
elitbahis
Deneme bonusu veren siteler
avcılar escort
esenyurt escort
bahçeşehir escort
beylikdüzü escort
bakırköy escort
halkalı escort
şirinevler escort
şişli escort
istanbul escort
esenyurt escort
avcılar escort
tarafbet
betist giriş
showbet
xslot giriş
favorislot
barn festival
pragmatic slot oyunları
radissonbet
egt oyna
betmarlo
floating dragon oyna
bonus hunt" rel="dofollow">bonus hunt">bonus hunt
aresbet
tombala oyna
wild wild riches oyna
betibom
dog house megaways
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
wild west gold oyna
markaj giriş
trwin giriş
altıncasino
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
sugar rush oyna
hiperwin
sweet bonanza oyna
diyarbet
diyarbet
mrbahis
favorislot
markaj giriş
trwin
big bass bonanza oyna
gates of olympus oyna
egt oyna
favorislot
markaj giriş
trwin
betingo
bahisbudur
casi pol
casipol giriş
casipol giriş
casipol
casipol
romabet
mrbahis
casipol şikayetvar
casipol giriş
casipol twitter
casipol şikayet
casipol
casipol güncel giriş
casipol güncel
casipol giriş
casipol girişi
Pendik Escort
pendik escort
restbet