Türklerin Radarındaki Fan Token Devinden SportFi Hamlesi!

Yenilikçi Fan Token projeleriyle tanınan öncü Blockchain platformu Chiliz, Chiliz Chain ekosistemini ortaya çıkardı. “Herkes için SportFi” sloganıyla yola çıkan Chiliz, Blockchain teknolojisini spor ve eğlence sektörüne daha önce hiç olmadığı kadar entegre etme misyonu doğrultusunda adım adım ilerliyor.

Fan Token devi Chiliz, SportFi ekosistemini başlatacak

Taraftar token projesi Chiliz (CHZ) için birkaç yükseliş haftasının ortasında, ekibi, geliştiricilerin taraftar merkezli merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturmasına olanak tanırken, bunları fikri mülkiyet ihlali ve dolandırıcılığa karşı korumayı amaçlayan bir ekosistem olan SportFi’nin lansmanını duyurdu. Özellikle, spor meraklılarının favori takımları ve kulüpleriyle yenilikçi yollarla etkileşime girebilecekleri bir taraftar katılımı ve ödül ağı olan Socios.com’a güç veren fintech platformu, SportFi ekosisteminin duyurusunu X platformundan yaptı.

Açıklamaya göre, en son çığır açan gelişme Chiliz’in, hayran merkezli uygulamalar yaratmasına imkan sağlayacak. Ayrıca, kullanıcıların yenilikçi çözümler keşfetmesini ve benzersiz deneyimler oluşturmasına yardım edecek. Dahası, bunları sınırsız ve kısıtlama olmaksızın yapma olanakları olacak. Bunun da ötesinde, Fan Token devi Chiliz’in kullanıcılarını ve ortaklarını koruma taahhüdünün bir parçası olarak şirket, Chiliz Chain’in katılımcıları fikri mülkiyet ihlallerine, tehditlere ve dolandırıcılığa karşı güvende tutmayı vaat eden bir kara liste özelliği de sunacağını söyledi.

Spor ve eğlence sektöründe Blockchain’in önünü açıyor

Chiliz, 2018 yılında kurulan piyasaya adım attı. Amacı, Blockchain teknolojisi ile spor ve eğlence dünyasının kesişiminde devrim yaratmanın ön saflarında yer almak. Şirket en çok, 170’ten fazla büyük spor organizasyonunun Socios.com taraftar katılımı uygulaması aracılığıyla küresel taraftar kitleleriyle etkileşim kurmasına ve onları ödüllendirmesine olanak tanıyan dijital varlıklar olan Fan Token projeleri yaratmasıyla tanınıyor. Chiliz Chain’in piyasaya sürülmesiyle birlikte şirket, daha geniş bir kitleyi Blockchain dünyasına katılmaya davet ediyor. Böylece, ekosistemini genişletmeye hazırlanıyor.

Geliştiriciler, Chiliz Chain ekosistemini, inovasyonu teşvik etmek ve Blockchain alanındaki yaratıcılığı kolaylaştırmak için tasarladı. Bu arada, profesyonel spor takımları da Socios.com aracılığıyla Chiliz Chain’de kendi token’larını çıkarmak için sıraya girdiler. Bunların arasında Ekim ayı başında resmi SPURS taraftar tokeni için bir Fan Token Teklifi (FTO) başlatan İngiltere Premier Ligi’nden Tottenham Hotspur da yer alıyor.

Chiliz (CHZ) fiyat performansı

Hatırlatmak gerekirse, Chiliz, uluslararası bir spor ve eğlence kuruluşu olan Malta merkezli Mediarex Group altında şirketin kuruluşundan altı yıl sonra, Blockchain platformu Socios üzerindeki aktif çalışmalarının bir parçası olarak Ekim 2018’de CHZ tokenini çıkardı. Basın saatine göre CHZ, son 24 saatte %0,7’lik bir düşüşle 0,06378 dolardan el değiştiriyordu. Bununla birlikte Fan Token devinin tokeni haftalık grafikte yaklaşık %102luk bir karın üzerinde oturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx