Wells Fargo’dan 550 milyon dolarlık ofis yatırımı

Wall Street’in en büyük altı finans devinden biri olan Wells Fargo New York’un merkezindeki en büyük ofis binalarından birini satın almak için 550 milyon dolarlık ödemeyi kabul etti. Financial Times haberine göre New York’un 20 Hudson Yards bölgesinde bulunan bina daha önce iflas eden ünlü moda firması Neiman Marcus’a aitti.

Kabaca 37 bin metrekare büyüklüğünde olan üç katın üzerinde büyüklükteki bina Wells Fargo’nun 30 Hudson Yards bölgesindeki 46 bin metrekarelik komşu binası için tamamlayıcı bir ofis binası olacak.

2014 yılında Neiman bina için 50 yıllık kira anlaşması yapmıştı. Ancak lüks moda ürünleri satan şirket Mayıs 2020’de iflasını ilan etti. Şirketin internet üzerinden satışlarda düşük ciro sağlaması, borç yükü ve Kovid-19 pandemisi lüks moda devinin iflasını getirdi.

OFİS KİRACILARI ARASINDA FACEBOOK DA VAR

Related’ın CEO’su Jeff Blau, geçtiğimiz aylarda alanı doldurmak için başka bir perakendecinin aksine bir ofis kiracısı arayacağını belirtmişti. Söz konusu yaklaşım uzaktan çalışma nedeniyle ofis gayrimenkulleri pazarında yaşanan krize rağmen New York’un en yeni ve en iyi donanımlı ofis kulelerine yönelik talebin canlı kaldığı inancını yansıtıyor.

Gayrimenkul firması Hudson Yards bölgesine ofislerden çok perakendecileri ve lüks kiracıları çekme hedefinden vazgeçmeye başladığını da gösteriyor. Zira Hudson Yards’ın ofis kuleleri bu satışla birlikte tamamen doldu. Bölgedeki diğer ofis kiracıları arasında BlackRock ve Facebook da bulunuyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx